Bill Gates zagra z Rogerem Federerem w meczu charytatywnym

2017-04-28 08:44
publikacja
2017-04-28 08:44

Najbogatszy człowiek świata Bill Gates wystąpi u boku najlepszego tenisisty w historii Rogera Federera w charytatywnym pojedynku deblowym "Mecz dla Afryki". Spotkanie odbędzie się w Seattle w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu. Dochód zostanie przeznaczony na fundację Szwajcara.

Roger Federer / Facebook

- To spełnienie marzeń - napisał na Facebooku założyciel Microsoftu. - Jestem wielkim fanem pracy Rogera Federera zarówno na korcie, jaki i poza nim. (...) Fundacja Rogera robi świetną robotę - dodał Gates.

Najbogatszy człowiek świata, którego majątek magazyn "Forbes" szacuje na 86 mld dolarów, regularnie angażuje się w akcje charytatywne. Wraz z żoną Melindą kieruje pracami założonej w 2000 roku fundacji, która od momentu powstania przekazała na cele charytatywne ponad 30 mld USD.

Amerykański miliarder, wraz z żoną i Warrenem Buffettem, jest również twórcą projektu "The Giving Pledge". W 2010 roku Gatesowie i "Wyrocznia z Omaha" zaapelowali do innych miliarderów o zobowiązanie się do przekazania przynajmniej połowy swojego majątku na cele charytatywne. Do inicjatywy przyłączyło się już ponad 130 osób - obok założycieli są wśród nich także m.in. Mark Zuckerberg, Elon Musk czy Michael Bloomberg. Wartość łącznych zobowiązań wynosi ponad 350 miliardów dolarów.

Roger Federer jest 18-krotnym triumfatorem turniejów Wielkiego Szlema i jednym z najlepiej zarabiających sportowców na świecie. "Forbes" szacuje, że uznawany za najlepszego tenisistę w historii Szwajcar zarobił w zeszłym roku blisko 70 mln dolarów. Aż 60 milionów otrzymał za udział w kampaniach reklamowych - Federer jest m.in twarzą takich marek jak Rolex, Mercedes czy Nike.

Fundacja Szwajcara sponsoruje projekty edukacyjne w regionie południowej Afryki i Szwajcarii. Programy na kontynencie afrykańskim koncentrują się na poprawie jakości wczesnego kształcenia i edukacji podstawowej, a w ojczyźnie tenisisty na promowaniu zajęć pozalekcyjnych dla dzieci dotkniętych ubóstwem.

Naprzeciwko pary Gates-Federer staną John Isner i znana osoba, której tożsamości wciąż nie ujawniono. Spotkanie będzie można oglądać na żywo na Facebooku w niedzielę o 2:30 w nocy polskiego czasu.

Maciej Kalwasiński

Źródło:
Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki