Białoruś: Protesty w zakładach państwowych

2020-08-14 13:30, akt.2020-08-14 16:35
publikacja
2020-08-14 13:30
aktualizacja
2020-08-14 16:35
fot. VASILY FEDOSENKO / Reuters

Strajki w państwowych zakładach pracy, a także manifestacje przeciw przemocy ze strony władz i sfałszowaniu wyborów prezydenckich, na Białorusi trwają w piątek od rana – informują media niezależne z różnych białoruskich miast i miejscowości.

Od rana rozpoczęły się protesty w wielu zakładach w całym kraju – wynika z informacji zebranych przez portal Naviny.by i inne media niezależne. Są to m.in. Mińskie Zakłady Elektrotechniczne, Biełkard w Grodnie, Grodno-Azot, Biełaruskalij w Salihorsku, MTZ, MMZ, Kieramin i wiele innych. Obecnie najważniejszym postulatem robotników i pracowników przedsiębiorstw państwowych jest ustalenie prawdziwego wyniku wyborów prezydenckich.

Kolumna pracowników Mińskich Zakładów Produkcji Traktorów (MTZ), wizytówki Białorusi, przeszli w kolumnie do centrum Mińska. Robotnicy ogłosili wcześniej swoje postulaty – są to żądania dymisji prezydenta, przeprowadzenia uczciwych wyborów, zwolnienia więźniów politycznych. Do protestu MTZ dołączyli m.in. pracownicy państwowej telewizji STV – podało Radio Swaboda. 

Na ulicach Mińska są tysiące osób. Centrum miasta jest zakorkowane. Jak dotąd protest odbywa się pokojowo, bez interwencji milicji.

Od rana napływają informacje o protestach robotniczych w zakładach w całym kraju. Na ulice wychodzą mieszkańcy wielu miejscowości. Na razie nie ma informacji o reakcjach milicji i innych służb.

Z Mińska Justyna Prus (PAP)

just/ kgod/ fit/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (11)

dodaj komentarz
grzegorzkubik
Widzę tam ludzi młodych, którzy kompletnie niczego nie kumają. Mają kraj z państwową własnością i prywatną. Jest wszystko. Dokładnie wszystko czego potrzeba. Praca, pieniądze, szansa na karierę, dobrze funkcjonująca służba zdrowia. Ci zaś dają się ogrywać jakimś tajemniczym miłym panom z zachodu. Takim pełnym Widzę tam ludzi młodych, którzy kompletnie niczego nie kumają. Mają kraj z państwową własnością i prywatną. Jest wszystko. Dokładnie wszystko czego potrzeba. Praca, pieniądze, szansa na karierę, dobrze funkcjonująca służba zdrowia. Ci zaś dają się ogrywać jakimś tajemniczym miłym panom z zachodu. Takim pełnym pokoju, uśmiechu i miłości. A w tle stoi Soros, NWO, Grupa Bilderberg. My w Polsce się tego uczymy. Już po 30 latach transformacji zdobywamy wiedzę o tych złych ludziach, którzy pozornie chcą naszego dobra. Na Ukrainie też od tylu lat trwa demokratyzacja i co. Bogacą się, osiągnęli dobrobyt? Majdan to była akcja promowana przez zachód. Jednego te cwaniaczki nie przewidzieli. Uciekł im fakt ze świadomości o istnieniu Putina. Krym zagarnięty w a Donbasie trwa wojna. Białoruś też nie będzie podążać drogą Niemiec czy innych krajów zachodnich. Czas wybić to sobie z głowy.
sturmbannfuhrer_brunner
Poluzuj czapkę bo strasznie cię gniecie.
plutarch
Wyobrażam sobie, co się dzieje na Kremlu.
sturmbannfuhrer_brunner
Władimir Władimirowicz raczej rozdarty, trochę by chciał ale za drogo wychodzi.
wektorwg
Ajwaj kup sobie kopalnie za 1 zł. W Tauronie mają do sprzedania
meryt
Jest warta miliardy.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Jak-przekuc-strate-podatkowa-w-zysk-2398347.html
pomorzaninm
to juz po Łukaszence ... niech wynegocjuje pokojowe oddanie wladzy a on niech sobie znajdzie bezpieczna przystań i moze ujdzie z zyciem.
ajwaj
Protesty :)
Bracia Bialorusy zmadrzeli po Majdanie UKR
Stracili ostatnie zludzenia. Jak byla bieda UKR > najbogatsza Republika Radziecka> przeszla w skrajna nedze, a dna nie widac

Slowianie madry naród i madrzy w pismie (Rabi tej niby Prezydentki, osiagaja coraz mniej
)
wyrwin666
Sprywatyzować natychmiast !

Powiązane: Białoruś

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki