Bezpitowcy. Kto następny z zerowym podatkiem?

Od 1 sierpnia 2019 roku zacznie obowiązywać ulga w podatku dochodowym dla osób przed 26. rokiem życia. Rząd ma nadzieję, że zerowy PIT wzmocni młodych na rynku pracy i powstrzyma emigrację. Ale czy taka ulga jest sprawiedliwa? Jakie inne grupy powinny być zwolnione z podatku w następnej kolejności? O to pytamy w najnowszej sondzie.

Nowa ulga w PIT dla młodych zacznie obowiązywać od 1 sierpnia br.
Nowa ulga w PIT dla młodych zacznie obowiązywać od 1 sierpnia br. (YAY Foto)
Rząd przygotowuje się do startu nowej ulgi w podatku PIT, co nastąpi już za blisko miesiąc. Premier Morawiecki przekonuje, że zerowy PIT ma przyciągać młodych ludzi do Polski, zapobiegać emigracji i poprawiać perspektywy młodych na rynku pracy. Z ulgi ma skorzystać ponad dwa miliony obywateli.

Krytycy twierdzą jednak, że takie rozwiązanie jest niesprawiedliwe wobec innych grup społecznych i zwracają uwagę, że podatek, którego nie zapłacą młodzi będzie musiała zapłacić do budżetu któraś inna grupa społeczna (lub również młodzi, ale w inny, nieznany jeszcze sposób). Już teraz mówi się również o nadużyciach, jakich wskutek nowych przepisów mogą chcieć dopuszczać się pracodawcy z przywilejami. Czy młodzi powinni otrzymywać wyższe wynagrodzenie niż starsi, bardziej doświadczeni pracownicy?

Jakie jest Twoje zdanie: czy zerowy PIT należy się młodym? Której jeszcze grupie powinien przysługiwać podobny przywilej? Jeśli nie widzisz ankiety z pytaniem poniżej, znajdziesz ją tutaj »

MW

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 55 1a2b

Teraz ja chcę być zwolniony z podatku.

Prośbę swoją motywuję tym, że ciągle słyszę 500+ 300+ mama 4+, 0% PIT, wybujałe przywileje finansowe różnych kast, kwota wolna od podatku posłów, 10k euro dla idiotów zajmujących się krzywizną bananów itd. itp. ... a z jakiegoś nieznanego mi powodu, przez całe moje długie życie, nigdy na mnie nie spłynęły takie łaski.

Wychodzi na to, że to ja utrzymuję Świętego Mikołaja.

Dlatego, jeszcze raz, proszę o zwolnienie mnie z podatków.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
13 12 zenonn

Kolejny durny tutul pokazujacy beznadziejność twórcy i jego pogarde dla czytelnika.
Rządzący nie zwalniaja nikogo z PIT. Kara za brak dokumentu PIT jest znacząca, a urzędnicze coś bezkarne.
Kiełbasa wyborcza "zerowy podatek dla młodych" nadal jest kontestowana.
Być może arogancja władzy posunie się do koniecznosci zwrotu. Wtedy juz tylko widłami w interpretatorów.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne