Bankowy rozkład jazdy na maj 2018 r.

Obniżka oprocentowania na koncie oszczędnościowym, wycofanie oferty konta osobistego i nowe regulacje dotyczące kart płatniczych – to jedne z najważniejszych zmian, które banki zafundowały swoim klientom w tym miesiącu. Pierwsze skrzypce odgrywać będą jednak przepisy dotyczące ochrony danych osobowych.

Bankowy rozkład jazdy na maj 2018 r.
Bankowy rozkład jazdy na maj 2018 r. (YAY Foto)

25 maja wejdzie w życie Ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych, czyli RODO. Dotyczy ono nie tylko banków, ale wszystkich przedsiębiorców. Unijna dyrektywa ma na celu ujednolicenie przepisów w tym zakresie we wszystkich państwach należących do wspólnoty. Jedną z jej głównych przesłanek jest wprowadzenie większej przejrzystości w odniesieniu do przetwarzania danych osobowych klienta. Czytaj więcej: RODO - zmiany w ochronie danych osobowych.

Pozostałe zmiany dotkną już klientów poszczególnych instytucji. 1 maja zmieni się standardowa stawka na koncie oszczędnościowym w Alior Banku. Bank obejmie oszczędności oprocentowaniem wynoszącym WIBID 1M – 0,55 pp., czyli o 0,05 pp. niższym niż do tej pory.

Zainteresowani mKontem Aquarius w mBanku mają niewiele ponad dwa tygodnie, aby założyć rachunek. 16 maja zniknie on z palety oferowanych kont osobistych i zostanie przeniesiony do obsługi. Nie jest to koniec zmian w mBanku, który tradycyjnie już bierze na warsztat kolejne dokumenty. Tym razem zostaną zaktualizowane regulaminy dotyczące kart debetowych oraz kart kredytowych. Co więcej, mBank wyznaczył na maj start zmian w swojej bankowości internetowej. W pierwszym etapie odświeżona zostanie kolorystyka serwisu, co będzie miało miejsce 20 maja. 

Zainteresowani skorzystaniem na promocjach bankowych na brak ofert nie mogą narzekać. W maju kończy się kilkanaście z nich, a to jedynie część tego, czym banki kuszą klientów. Produktem objętym największą liczbą promocji jest konto osobiste, choć nie brakuje ofert dotyczących kont oszczędnościowych, lokat czy kart kredytowych.

Pełne zestawienie na PRNews.pl: Bankowcu, zobacz, co twoja konkurencja szykuje na maj 2018 r.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj