Banki zablokowały Samsunga Galaxy za lukę w zabezpieczeniach

Czytnik linii papilarnych w Samsungu można oszukać. Wystarczy użyć taniej folii ochronnej i telefon może odblokować każdy. Dlatego kilka banków zablokowało dostęp do swoich aplikacji z telefonu Galaxy.

Banki blokują Samsunga
Banki blokują Samsunga (fot. Kim Hong-Ji / FORUM)

Po nałożeniu na ekran taniej folii ochronnej smartfon może odblokować każdy. Samsung Galaxy S10/S10+ oraz Galaxy Note 10/10+ mają problem z czytnikami linii papilarnych. Tylko osoby używające oryginalnej folii zabezpieczającej ekran mogą być pewne, że telefonu nie będą mogły odblokować inne osoby. 

Pierwsza osobą, która zwróciła uwagę na problem w zabezpieczeniach, była pewna Brytyjka. Po nałożeniu na ekran niecertyfikowanej przez Samsunga folii zabezpieczającej telefon mógł odblokować jej mąż, pomimo iż jego odcisk palca nie był zapisanych w ustawieniach. 

Kilka banków w Wielkiej Brytanii oraz Izraelu zablokowało dostęp do swoich aplikacji z telefonu Galaxy S10/S10+ oraz Note 10/10+. Jednym z nich jest bank NatWest w Wielkiej Brytanii. Natomiast Nationwide Building Society wyłączył autoryzację za pomocą czytnika linii papilarnych.  

Samsung zapowiada wprowadzenie zmian, które zniwelują lukę w zabezpieczeniach. Banki z kolei  zapowiadają ponowne udostępnienie aplikacji po usunięciu wady ze smartfonów. 

DF

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
50 7 xxpp

Po prostu android i samsung. Trzeba być amebą, zeby używać w biznesie czegoś innego niż iPhone. Androida niech używaja dzieci.

! Odpowiedz
18 12 zenonn

Zachęcąc do bankowania telefonem na pełną odpowiedzialność użytkownika.
"Hakerzy" czyli wojska cybernetyczne będą kraść
Dobry bankier to ...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil