Bank Pekao otworzył 343 tys. nowych rachunków osobistych od początku roku

Bank Pekao od początku roku otworzył 343 tys. rachunków osobistych; to o18 proc. więcej w porównaniu do analogicznego okresu ub.r. - poinformował w poniedziałek bank. W trzecim kwartale br. co drugie konto założyły osoby w wieku do 26 lat.

(Tetris)

"Kwartalna sprzedaż kont osobistych w Banku Pekao osiągnęła najwyższą w ostatniej dekadzie liczbę aż 134 tys. Od początku roku bank otworzył już 343 tys. rachunków. To oznacza 18 proc. wzrost w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Co drugie konto otwarte w trzecim kwartale br. zostało założone przez młode osoby w wieku do 26 lat" - poinformował w poniedziałkowym komunikacie bank.

Jak dodano, sektor private banking zanotował trzy razy wyższą od poprzedniego roku akwizycję nowych klientów oraz sześciokrotnie wyższą sprzedaż netto produktów inwestycyjnych. O 1,8 mld zł wzrosły depozyty klientów indywidualnych, co daje roczną dynamikę na poziomie 13,1 proc.

"Wśród nowo otwartych rachunków odnotowujemy przede wszystkim rekordowy przyrost aktywnych klientów mobilnych. Na koniec września było ich 1,6 miliona, co oznacza wzrost o ponad jedną trzecią rok do roku. Jest to wynik konsekwentnie wdrażanej transformacji cyfrowej, skupiającej się na dostarczaniu wartościowych, wygodnych i przede wszystkim nowoczesnych rozwiązań technologicznych" - powiedział cytowany w komunikacie wiceprezes Pekao odpowiedzialny za pion bankowości detalicznej Marek Tomczuk.

Polska bankowość w liczbach. 5 ważnych trendów [Raport]

Lawinowo rośnie liczba płacących telefonami, a dla sporej grupy klientów smartfon to jedyny sposób kontaktu z bankiem. Banki pozbywają się placówek i eksperymentują z oddziałami bez gotówki. Podsumowujemy najnowszy raport PRNews.pl i Bankier.pl „Polska bankowość w liczbach”.

Przypomniał, że bank udostępnił klientom m.in. płatności mobilne, takie jak Apple Pay, Fitbit Pay czy Garmin Pay, czy możliwość zdalnego założenia konta na "selfie" w smartfonie.

Z danych banku wynika, że w trzecim kwartale br. liczba nowych rachunków zainicjowanych zdalnie, czyli online, na komputerze bądź za pomocą smartfona, m.in. przy wykorzystaniu "selfie", sięgała 20 proc.

Bank obsługuje ponad 210 tys. studentów. Młodych ma przyciągać w ofercie Pekao m.in. bezpłatne Konto Przekorzystne z kartą i wypłatami ze wszystkich bankomatów na świecie oraz aplikacja mobilna PeoPay.

Bank Pekao został założony w 1929 r. Posiada ok. 197 mld zł aktywów i kapitalizację rynkową sięgającą ok. 30 mld zł. Pekao obsługuje ponad 5,5 mln klientów detalicznych i co drugą korporację w Polsce. Od 1998 r. bank jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

autor: Aneta Oksiuta

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne