REKLAMA
WEBINAR

BM mBanku rekomenduje "kupuj" Polenergię, cena docelowa 62,99 zł

2020-11-05 16:56
publikacja
2020-11-05 16:56

Analitycy BM mBanku, w raporcie z 30 października, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Polenergii od zalecenia "kupuj". Cena docelowa akcji została wyznaczona na 62,99 zł.

BM mBanku rekomenduje "kupuj" Polenergię, cena docelowa 62,99 zł
BM mBanku rekomenduje "kupuj" Polenergię, cena docelowa 62,99 zł
fot. rsooll / / Shutterstock

Raport został przygotowany przy kursie 42,6 zł. W czwartek o godz. 16.49 za akcję spółki płacono na GPW 49,70 zł.

W opinii analityków, spółka jest idealnie spozycjonowana na średnioterminowe trendy regulacyjne w sektorze, jak zaostrzenie celu redukcji emisji w UE (wpływ na wzrost cen CO2 i rentowność zero/nisko emisyjnych źródeł) czy zmianę nastawienia polskiego rządu do inwestycji w OZE (ustawa 10H, ustawa offshore, rynek zielonych certyfikatów, popyt aukcyjny).

"Biorąc pod uwagę backlog projektów i potencjał finansowy szacujemy, że Polenergia może w ciągu najbliższych 5 lat rozbudować swoje aktywa wytwórcze o około 300 MW w wietrze i 120 MW w fotowoltaice. Bardzo ciekawym aktywem są też koncesje offshore, aczkolwiek uwolnienie tego potencjału (NPV pierwszego etapu szacujemy na 0,77 mld zł) wymagać będzie emisji akcji lub pozyskania dodatkowego partnera" - napisano.

Rekomendacja została przygotowana przed podaniem przez spółkę informacji o zamiarze ogłoszenia wezwania na 100 proc. akcji Polenergii, po 47 zł za akcję przez Mansa Investments i BIF IV Europe Holdings. Polenergia poinformowała o tym w środę, 4 listopada.

Jak podano w raporcie, analitycy pozytywnie oceniają nowe inicjatywy w segmencie obrotu, szczególnie linię usług agregacji OZE.

"W ramach strategii 2019-24 spółka zdefiniowała kilka nowych obszarów rozwoju, z czego część linii biznesowych wystartowała już w tym roku i kontrybuuje do wyniku EBITDA. Szczególnie obiecująco wygląda segment agregacji OZE (uwzględniamy ponad 10 mln zł marży w perspektywie 2024), ale potencjał wzrostu ma również sprzedaż B2B. Jeśli chodzi o program rozwoju przemysłowej kogeneracji gazowej to na razie nie uwzględniamy go w modelu do czasu ogłoszenia konkretnych projektów" - dodano.

Autorzy raportu oczekują także utrzymania pozytywnego sentymentu do szeroko rozumianego sektora OZE.

Pierwsze udostępnienie raportu, którego autorem jest Kamil Kliszcz, miało miejsce 30 października, o godzinie 8.27.

Depesza PAP Biznes stanowi wyciąg z raportu. W załączniku zamieszczamy plik PDF z raportem. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

37620265_Polenergia_20201030_s.pdfpdf
Tematy
Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki