REKLAMA

BM mBanku podwyższyło rekomendację PGNiG do "kupuj"

2020-09-28 16:46
publikacja
2020-09-28 16:46
fot. Jaap Arriens / FORUM

Analitycy BM mBanku, w raporcie z 22 września podwyższyli rekomendację dla PGNiG do "kupuj" z "akumuluj" poprzednio, a cena docelowa akcji spółki wzrosła do 5,97 zł z 5,94 zł.

Rekomendacja została wydana przy cenie 4,56 zł za akcję.

W raporcie podano, że wzrost ceny docelowej akcji spółki to efekt bardziej optymistycznych prognoz wydobycia.

"Spółka opublikowała swoje założenia dotyczące wydobycia gazu na szelfie norweskim, które okazały się być istotnie wyższe od naszych długoterminowych założeń w modelu (zapewne też na konsensus, gdyż spółka dotychczas dość oszczędnie komunikowała swoje cele w tym zakresie)" - napisano.

"Odchylenie o +0,9 mld m kw. w latach 2025-27 to głównie wzrost wolumenów na złożu Gina Krog (w miejsce ubytku uzysku ropy) oraz większa produkcja na eksploatowanych obecnie polach przejętych w latach 2018-19. Oznacza to, że zwiększenie wolumenów nie niesie ze sobą istotnego wzrostu nakładów inwestycyjnych w stosunku do naszego scenariusza bazowego" - dodano.

Analitycy podali, że w dniach poprzedzających wydanie rekomendacji kurs spółki tąpnął o 15 proc. bez konkretnych przyczyn i w oderwaniu od porównywalnych spółek europejskich.

"Tymczasem ceny gazu w Europie po fatalnym lecie, zaskakują in plus, a parytet importowy LNG wciąż wskazuje na potencjał wzrostowy w sezonie grzewczym. Podtrzymujemy nasze główne argumenty za odbudowaniem się tego rynku, a jednocześnie wskazujemy iż po urynkowieniu kontraktu jamalskiego spółka będzie ponad 60 proc. strumienia EBITDA generować ze stabilnych segmentów użyteczności publicznej" - napisano w raporcie.

"Taki profil zasługuje na rerating wskaźnika EV/EBITDA, podczas gdy w ostatnim czasie spadł on 25 proc. poniżej 5-letniej średniej" - dodano.

W raporcie zwrócono uwagę, że konsensus prognoz wyników spółki na lata 2021-22 od czerwca tego roku podwyższył się o ponad 10 proc., a wykonanie tegorocznej prognozy po półroczu sięga 60 proc.

Autorem rekomendacji jest Kamil Kliszcz. Pierwsze udostępnienie rekomendacji do dystrybucji miało miejsce 22 września o godzinie 8.30.

Depesza PAP Biznes stanowi wyciąg z raportu. W załączniku zamieszczamy plik PDF z raportem. Raport jest też dostępny na stronie DM mBanku. (PAP Biznes)

kuc/ osz/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

37261042_PGNiG_20200922_s.pdfpdf
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki