REKLAMA

BM Reflex: średnie ceny paliw mogą lekko wzrosnąć w przyszłym tygodniu

2016-10-21 14:43
publikacja
2016-10-21 14:43

Średnie poziomy cen benzyny i oleju napędowego na stacjach mogą rosnąć o 2-4 gr/l, podczas gdy ceny autogazu powinny nieznacznie spadać w przyszłym tygodniu - wynika z komentarza rynkowego analityków Biura Maklerskiego Reflex.

fot. ingimage / / ingimage

Zgodnie z oczekiwaniami podwyżki cen paliw na stacjach, które w największym stopniu notowaliśmy w I dekadzie października, wyraźnie wyhamowały. O ile ceny benzyn i oleju napędowego w tym tygodniu rosły średnio o 2 - 3 grosze na litrze, to ceny autogazu spadły o 1 gr/l. Wyhamowanie podwyżek zawdzięczamy mniejszej zmienności na rynku hurtowym.

Średnie detaliczne ceny paliw na dzień 20.10.2016:

Rodzaj paliwa Średnia cena Zmiana
benzyna bezołowiowa 95 4,55 zł/l +2 gr/l
benzyna bezołowiowa 98 4,85 zł/l +2 gr/l
olej napędowy 4,40 zł/l +3 gr/l
autogaz 1,97 zł/l -1 gr/l

Podobny scenariusz zmian prognozujemy na kolejny tydzień. W zależności od stacji ceny będą się wahać góra/ dół, a średnie poziomy cen benzyny i oleju napędowego mogą rosnąć o 2 – 4 gr/l. Ceny autogazu powinny nieznacznie spadać. Warto podkreślić, że z tygodnia na tydzień zmniejsza się różnica między cenami detalicznymi benzyny 95 i oleju napędowego, i proces ten będzie kontynuowany w najbliższych tygodniach.

Wszystko wskazuje póki co na to, że podczas przyszłego dłuższego weekendu zapłacimy za paliwa (benzynę i olej napędowy) więcej niż przed rokiem o kilkanaście groszy na litrze. Ceny gazu powinny pozostać na poziomie z roku ubiegłego.

Źródło:
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Paliwa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki