REKLAMA
ZAGŁOSUJ

BIOMASS ENERGY PROJECT S.A.: Złożenie wniosku o dofinansowanie do Komisji Europejskiej w ramach programu HORIZON- CL5-2021-D6-01 -Bezpieczny, odporny transport i usługi inteligentnej mobilności dla pasażerów i towarów pod nazwą E-BIKE.

2021-10-20 11:35
publikacja
2021-10-20 11:35
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 27 / 2021
Data sporządzenia: 2021-10-20
Skrócona nazwa emitenta
BIOMASS ENERGY PROJECT S.A.
Temat
Złożenie wniosku o dofinansowanie do Komisji Europejskiej w ramach programu HORIZON- CL5-2021-D6-01 -Bezpieczny, odporny transport i usługi inteligentnej mobilności dla pasażerów i towarów pod nazwą E-BIKE.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd BIOMASS ENERGY PROJECT S. A._„Emitent”,_ „Spółka”_ informuje iż złożył wniosek o dofinansowanie do Unii Europejskiej w ramach programu HORIZON-CL5-2021-D6-01. Tytuł projektu to : E-BIKE. Koszt projektu to 12.981.750 Euro , kwota wnioskowanego dofinansowania to 9.087.225 Euro.
Projekt złożony został przez konsorcjum firm , z liderem projektu Biomass Energy Project S.A. , Fuel Srl Italy i S.C. Fuel Open Learning TM SRL Romania.
Celem projektu jest stworzenie sieci transportu towarowego za pomocą rowerów elektrycznych typu Cargo wraz z siecią stacji ładowania oraz inteligentnego oprogramowania do zarządzania tym typem transportu.
Główną ambicją projektu jest ekologiczna transformacja dostawy „ostatniej mili”. Termin ten odnosi się do faktycznej dostawy przedmiotu do klienta, która może nastąpić w domu, sklepie lub metodą click&collect. Ostatnia mila jest historycznie jednym z najbardziej krytycznych punktów w łańcuchu dostaw, który stał się jeszcze bardziej złożony wraz z rozwojem handlu elektronicznego, co przyczyniło się do skomplikowania tych etapów wraz z przybyciem przesyłek w ciągu 24 godzin. Wraz z rosnącą tendencją konsumentów do robienia zakupów online, usługa i czas dostawy, w szczególności tzw. „Ostatnia mila”, stają się punktem centralnym dla zaangażowania i lojalności klientów. Nie chodzi już tylko o szybkość i koszty, e-shopperzy chcą wybierać między dostawą a odbiorem, wskazywać datę i godzinę, monitorować trasę, krótko mówiąc, decydująca jest ostatnia mila. Oczywiście ruch towarowy jest często zarządzany drogą drogową z pojazdami spalinowymi, które w związku z tym zanieczyszczają środowisko. Dlatego firma dąży do dekarbonizacji tego procesu, wykorzystując rowery elektryczne jako ostateczny przewoźnik transportu towarowego.
Projekt ten nakierowany jest do firm kurierskich , dostawczych jak i mniejszych firm handlowych oraz klientów indywidualnych i umożliwiać im ma korzystanie z tego typu transportu na zasadach wynajmu krótko i długoterminowego . Przeznaczony jest głównie dla dużych ośrodków miejskich stwarzając możliwość ekologicznego transportu w ich centrach korzystając z preferencji dla tego typu pojazdów , jak i możliwości korzystania z nich bez posiadania uprawnień do prowadzenia pojazdów. Jest to szczególnie ważne sytuacji gdy dostęp do centów miast jest ograniczany , następują utrudnienia w ruchu pojazdów jak i występują trudności w zatrudnianiu kierowców


MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2021-10-20 Jerzy Drożniewski Prezes Zarządu
2021-10-20 Krzysztof Arkuszewski Wiceprezes Zarządu
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki