REKLAMA

Artysta czy logik: kto jest bardziej narażony na bezrobocie?

2015-08-13 13:01
publikacja
2015-08-13 13:01
Artysta czy logik: kto jest bardziej narażony na bezrobocie?
Artysta czy logik: kto jest bardziej narażony na bezrobocie?
/ Informacja prasowa

Amerykańska firma Truity Psychometrics sprawdziła, w jaki sposób poszczególne typy osobowości decydują o naszym statusie na rynku pracy. Wykorzystując wskaźnik MBTI , analitycy wskazali, które z 16 typów osobowości sprzyjają bezrobociu.

Jak wynika z raportu Personality type and employment status, tzw. „artyści”, a więc osoby z typem osobowości ISFP, są najbardziej narażone na bezrobocie. W tej grupie 8,1% respondentów zadeklarowało, że obecnie nie posiada pracy. Może to wynikać z dużej niezależności, nieprzewidywalności i trudności w dostosowaniu się do sztywnych ram czasowych.

Duże ryzyko wystąpienia bezrobocia dotyczy również tzw. „idealistów” (INFP) i „logików” (INTP), gdzie odsetek bezrobotnych wyniósł odpowiednio 7,9% i 7,7%. Na przeciwnym biegunie znaleźli się tzw. „dyrektorzy” (ENTJ) i „administratorzy” (ESTJ), gdzie odsetek osób pozbawionych pracy osyluje wokół 3%. Ich korzystniejsza sytuacja na rynku pracy wiąże się prawdopodobnie z ich dużą wydajnością i determinacją w osiąganiu celów.

(Informacja prasowa)
Źródło:
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~Ano
A w której grupie są złodzieje? A do której grupy zalicza się polityków?
~Bolek
Złodzieje są wszędzie, zaś politycy nigdzie - to "bezkastowcy" którzy poglądy i stanowiska zmieniają w zależności od potrzeby :)
~Marysia
"Mój mąż jest z zawodu dyrektorem." Hmmm... :)
~Obywatel
Ze słupków wynika tylko tyle że stopień bezrobocia jest odwrotnie proporcjonalny do stopnia wybredności co do pracodawcy danego typu osobowości: dyrektorowi wszystko jedno gdzie zarządza, artyście już nie jest wszystko jedno gdzie tworzy...

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki