REKLAMA

Aplikacja przypomni o umyciu rąk

2020-06-05 14:07
publikacja
2020-06-05 14:07

Nowa aplikacja „Hand Wash" Samsunga przypomni o systematycznym myciu rąk. Producent ogłasza, że pomoże w wyrobieniu zdrowego nawyku.

fot. / / Samsung

Samsung wprowadził na rynek nową aplikację - "Hand Wash". Przypomni ona o systematycznym myciu rąk. Nowości technologiczne dopasowują się do dynamicznych zmian na świecie. W związku z pandemią COVID-19 niezwykle ważna stała się właściwa higiena, w szczególności rąk.

Aplikacja Samsunga pozwala wybrać dowolny odstęp czasu pomiędzy przypomnieniami o umyciu rąk. Domyślnie alarm ustawiony jest co dwie godziny. Badanie 2020 przeprowadzone przez University College London (UCL) wykazało, że mycie rąk 6-10 razy dziennie wiąże się z obniżonym ryzykiem infekcji, przeczytamy w komunikacie firmy Samsung. Użytkownicy będa mogli również sprawdzić historię mycia rąk z minionych dni.

fot. / / Samsung

Według badań przeprowadzonych na University of New South Wales, opublikowanych w 2015 r. przez American Journal of Infection Control (AJIC), ludzie dotykają twarzy średnio 23 razy na godzinę, z czego 10 dotyków dotyczy oczu, nosa lub ust, czyli głównych dróg, przez które przenoszone są infekcje. Producent zaznacza, że chce pomóc w wyrobieniu nawyku mycia rąk użytkowników urządzeń.

Na rynku popularne są aplikacje przypominające o wypiciu szklanki wody czy częstszym wstawaniu od biurka. Przypomnienia można zainstalować na telefonie i sparować ze smartwatchem lub opaską monitorującą aktywność. Być może aplikacja od Samunga zapoczątkuj nowy trend. 

"Hand Wash" dostępna jest tylko w sklepie Galaxy Store dla użytkowników Gear S3, Gear Sports, Galaxy Watch, Galaxy Watch Active i Galaxy Watch Active21.

DF

Źródło:
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (5)

dodaj komentarz
marekr987
czy jak umuję z rana ręce 6 razy pod rząd to aplikacja mi zaliczy?
kaziemiera2020
Wygląda na to, że gdyby nie covid to dalej bylibyśmy brudasami :)
xiven
to jest wpędzanie ludzi w paranoje
niedorzeczny
Już niedługo: aplikacja przypominająca o sikaniu. No bo jak ktoś zapomni i nie wstanie w porę od biurka, to ma potem niemały problem. W miarę postępów "ewolucji" takie aplikacje będą coraz bardziej potrzebne.
degrengolada
czemu nie, jeśli z badań wyniknie że jest popyt na tego typu usługi to chętnie bym zainwestował. Oczywiście sam nigdy bym tak bezsensownej aplikacji nie użył.

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki