Aplikacja do postarzania FaceApp wciąż zagraża danym. FBI ostrzega

Pamiętacie aplikację do postarzania twarzy FaceApp? FBI ostrzega, że wciąż może zagrażać bezpieczeństwu naszych danych. Dostęp do nich może mieć rosyjski wywiad – donosi „Gazeta Wyborcza”.

(fot. Google Play / )

O tym, że FBI uznało aplikację FaceApp za narzędzie rosyjskiego kontrwywiadu, informuje pismo biura do senatora Charlesa Schumera, który jest liderem Demokratów w amerykańskim Senacie.

Aplikacja FaceApp zyskała popularność latem tego roku. Pozwala postarzać osobę na zdjęciu. W lipcu na Instagramie powstało nawet wyzwanie „#AgeChallenge”. Chętnych do sprawdzenia swojego potencjalnego wyglądu za kilkadziesiąt lat było wielu. Za przykładem aktorów, piosenkarzy i sportowców poszło wówczas ponad 100 mln osób.

Już wtedy eksperci alarmowali, że pozwolenie aplikacji na wgląd w nasze zdjęcia może narazić nas na atak hakerów. Zdjęcia trafiały do chmur serwerów rosyjskiego twórcy programu znajdujące się m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii i Singapurze. W większości przypadków były usuwane w ciągu 48 godzin.

FBI w piśmie do senatora Schumera zwróciło uwagę, że zgodnie z panującymi w Rosji przepisami, Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) może uzyskać bezpośredni dostęp do wszelkich serwerów w rosyjskiej sieci i to bez konieczności uzyskania zgody dostawców Internetu, a jak zaznacza „Gazeta Wyborcza”, FSB zajmuje się nie tylko ochroną bezpieczeństwa na terenie Rosji, ale także wywiadem elektronicznym poza Rosją.

Jak tłumaczyła latem, podczas apogeum popularności FaceApp Małgorzata Fraser, analityk prywatności i cyberbezpieczeństwa, nawet jeśli aplikacja nie wykorzystuje danych użytkowników w złej wierze, FaceApp może służyć jako próba algorytmów sztucznej inteligencji, które mogą zostać później wykorzystane do utworzenia bazy danych, pozwalającej łączyć je z konkretnymi użytkownikami mediów społecznościowych.

MKZ

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 8 henk54

Bardzo dobrze, że dokupiją złota oraz sprowadzają rezerwy do Polski. W Anglii są naciski przedsiębiorstwa holocaust, które to chce z Polski wydusic pieniądze. Anglia może łatwo przejąć nasze rezerwy. Już to robili po II Wojnie Światowej, kiedy to zabrali cześć złota za to że pozwolili polskim lotnikom latać na angielskich samolotach w Bitwie o Anglię.
Złoto banki centralne trzymają jako rezerwę, co daje stabilizację walucie i systemowi finansowemu. A nie po to, żeby komuś te złoto pożyczać i zarabiać jakieś grosze, wystawiając swoje złoto na ryzyko.
Być może czeka nas przejście do nowego systemu monetarnego i niepewne czasy. Będziemy mieć wtedy lepszą pozycję, mając wyższe rezerwy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 13 zan

Genialny news. Napiszcie też, że Boris Niemcow wciąż nie żyje,

! Odpowiedz
3 29 zenonn

Ojoj, bo NSA i podobne pytają o zgodę :-(

! Odpowiedz
2 15 zan

a mają lepsze narzędzia niż jedna głupia apka. Systemy operacyjne Windows, Android, sieci społecznościowe, google, masa oprogramowania medycznego, bazodanowego. Nawiasem.... Intel przekazał Izraelczykom kwestie produkcji procesorów i nie ma odważnego który by zapytał o bezpieczeństwo USA.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.