REKLAMA

Anna Gembicka nową wiceszefową Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej

2020-01-21 12:29
publikacja
2020-01-21 12:29
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Anna Gembicka została powołana na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej - podał we wtorek resort. Nowa wiceminister była m.in. Sekretarzem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, a wcześniej jego doradcą w Gabinecie Politycznym w KPRM.

Jak wskazał resort we wtorkowym komunikacie, powołanej 17 stycznia 2020 r. na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Gembickiej nominację wręczyła szefowa MFiPR Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Gembicka od 4 czerwca 2019 r. do 28 października 2019 r. pełniła funkcję wiceministra inwestycji i rozwoju.

Nowa wiceminister urodziła się w 1991 roku we Włocławku. Ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Była Sekretarzem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, a wcześniej jego doradcą w Gabinecie Politycznym w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwie Rozwoju.

"Pełniła także funkcję Pełnomocnika Wojewody Kujawsko-Pomorskiego ds. zrównoważonego rozwoju. W tym czasie zajmowała się tematyką zrównoważonego rozwoju, wsparcia dla miast małych i średnich oraz obszarów wiejskich, a także zagadnieniami związanymi ze wsparciem rozwoju III sektora i społeczną odpowiedzialnością biznesu" - czytamy na stronie internetowej MFiPR.

Od 2018 roku Gembicka jest członkiem Rady Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. "Posiada doświadczenie w pracy w organizacjach pozarządowych oraz podmiotach zajmujących się tematyką funduszy unijnych" - czytamy. (PAP)

autor: Magdalena Jarco

maja/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
carlito1
Czekajcie bo może mylę ? Czy to ta Pani co powiedziała, że PiS "oddaje" Polakom kasę z OFE???? Czyżby w bredzeniu się sprawdziła doskonale stąd należna posadka???

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki