REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Analitycy AmerBrokers rekomendują "neutralnie" dla akcji Eurocash

2006-06-30 16:30
publikacja
2006-06-30 16:30
Analitycy AmerBrokers w raporcie z dnia 2006.06.28 wydali rekomendację "neutralnie" dla akcji Eurocash. Cena docelowa jednej akcji Eurocash została ustalona na poziomie 4.90 zł. W dniu wydania rekomendacji cena akcji Eurocash wynosiła 5.80 zł.

Eurocash ma interesującą formułę działalności. Prowadzi największą w Polsce pod względem liczby placówek sieć dyskontowych hurtowni Cash&Carry, a jednocześnie jest franczyzodawcą sieci sklepów „abc”, która jest największą siecią detaliczną w kraju. Sklepy „abc” odbierają już ponad 43% sprzedaży Cash&Carry. Otoczenie sprzyja działalności Eurocasha, ponieważ rynek FMCG rozwija się w naszym kraju stabilnie, a dane o sprzedaży detalicznej z ostatnich miesięcy stwarzają szanse na szybszy wzrost. Dodatkowo obecny model funkcjonowania rynku FMCG jest korzystny dla Eurocasha i raczej nie ma co liczyć na przeniesienie do naszego kraju modelu handlu funkcjonującego w dużych krajach Europy Zachodniej, gdzie dominują wielkopowierzchniowe sieci handlowe. Eurocash konsekwentnie realizuje przy tym strategię polegającą na rozwoju organicznym i przejmowaniu innych podmiotów. Natomiast najpoważniejszym zagrożeniem dla spółki pozostają konkurenci zapowiadający duże inwestycje.

Wyniki finansowe w IQ 2006 były słabe, na co złożyło się kilka czynników. Jest to okres sezonowo słabszy dla Spółki, a dodatkowo w tym roku Święta Wielkanocne przypadały w kwietniu. Ponadto z uwagi na niskie ceny hurtowe spadła rentowność, a wysokie koszty (związane z otwieraniem nowych placówek Cash&Carry) spowodowały, że ostatecznie Spółka poniosła stratę netto w wysokości 1,9 mln zł. Na cały br. szacujemy wartość skonsolidowanych przychodów Eurocash na poziomie 3,1 mld zł. Na tak istotny wzrost wpłynie przejęcie KDWT i Carment oraz otwieranie kolejnych hurtowni dyskontowych Cash&Carry. Dodatkowo na wzrost sprzedaży wskazują dobre dane makroekonomiczne dotyczące sprzedaży detalicznej w naszym kraju. Jednocześnie zakładamy spadek rentowności. Oprócz czynników, które wystąpiły w IQ 2006, należy brać pod uwagę, że rentowność przejmowanych podmiotów jest niższa. Tegoroczny skonsolidowany zysk netto Eurocash prognozujemy na poziomie 34 mln zł, co oznacza rentowność netto sprzedaży 1,1%

Pełna analiza spółki Eurocash S.A. znajduje się na stronach DM AmerBrokers
Źródło:
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki