Amica ponownie zainteresowana Fagorem

Amica rozpoczęła rozmowy z hiszpańskim kontrahentem w sprawie nabycia praw do marki Fagor - poinformowała spółka w komunikacie.

(Bankier.pl)

"W dniu 11 lipca 2018 r. Spółka Amica przedstawiła hiszpańskiemu kontrahentowi wstępne założenia dotyczące potencjalnej współpracy.

Strony nie zawarły jeszcze porozumienia określającego w sposób szczegółowy warunków, zakresu i trybu prowadzonych rozmów" - napisano w komunikacie.

Amika była zainteresowana Fagorem już wcześniej, ale - jak informowali przedstawiciele Amiki na początku czerwca - temat przejęcia został zamknięty.

"Oferta na Fagor wygasła, temat jest zamknięty. Interesujemy się wieloma markami w Europie, Fagor nie jest jedyny” - powiedział w czerwcu wiceprezes Amiki Wojciech Kocikowski.

Amika złożyła pod koniec 2017 roku ofertę przejęcia od hiszpańskiej spółki Edesa Industrial w upadłości linii biznesowej zajmującej się sprzedażą dużego sprzętu AGD pod marką Fagor. Całkowita cena transakcji miała wynieść 5 mln euro. Amica zamierzała sfinansować transakcję ze środków własnych oraz za pomocą długu. Oferta była ważna do 28 lutego 2018 roku. (PAP Biznes)

osz/

Źródło: PAP Biznes
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl