REKLAMA

Amerykańskie media tracą na odejściu Trumpa

2021-06-29 16:48
publikacja
2021-06-29 16:48
Amerykańskie media tracą na odejściu Trumpa
Amerykańskie media tracą na odejściu Trumpa
fot. pv brothers / / Shutterstock

Czytelnictwo i oglądalność niemal wszystkich mediów w USA znacznie spadło w tym roku po odejściu z Białego Domu Donalda Trumpa - wynika z analizy portalu Axios. Największy spadek odnotowały media o profilu prawicowym.

Cytowane przez portal dane pokazują, że odejście Trumpa ze stanowiska prezydenta najbardziej dotknęło skrajnie ideologiczne media, które w największym stopniu opierają się na kontrowersjach. Zgromadzone przez ośrodek Comscore statystyki wejść na strony i aplikacje mediów prawicowych takich jak Newsmax i portal The Federalist spadły średnio o 44 proc. w pierwszych czterech miesiącach rządów Joe Bidena w porównaniu do ostatnich miesięcy prezydentury Trumpa. W przypadku najbardziej wpływowego konserwatywnego medium - telewizji Fox News, spadek wyniósł 22 proc.

Tymczasem najbardziej lewicowe ośrodki takie jak Raw Story i Mother Jones zaliczyły łącznie spadek o 27 proc.

Relatywnie najmniej straciły natomiast największe media głównego nurtu. Statystyki wejść na strony "New York Timesa", "Wall Street Journal" i agencji Reutera spadły średnio o 18 proc.

Na pogarszające się wyniki czytelnictwa mediów wskazywał w sobotę podczas swojego pierwszego powyborczego wiecu były prezydent Trump, odnotowując liczną obecność dziennikarzy. "Zobaczcie, ile ich tu jest. Nienawidzą mnie, ale tęsknią. Tęskniliście za mną? Tęsknili! Ich wyniki idą w diabły" - mówił.

Jak zauważył w rozmowie z Axios prof. Rodney Benson, medioznawca z Uniwersytetu Nowojorskiego, dynamika zmian przeczy dotychczasowym trendom, kiedy na zmianie władzy najbardziej korzystały media opozycyjne wobec nowego prezydenta. Tym razem jest inaczej. Według Bensona, może to mieć związek z wydaleniem Trumpa z największych mediów społecznościowych oraz mniejszą liczbą kontrowersji generowanych przez nową administrację.

Podane statystyki nie stanowią jednak pełnego obrazu zmian na rynku medialnym. Mimo spadku ruchu w internecie dla większości portali, szybko rozwijają się radiowe słuchowiska i podcasty prawicowych publicystów.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

osk/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
mooooo
Nie ma dnia aby nie było wieści z hameryki
itso_lucky
i co by to mogło oznaczać ?
the_mind_renewed
Wszystko jest świetne! Ponieważ Fed tak twierdzi !
itso_lucky
Egocentryzm w akcji, nawet wypowiedz nie pasuje do artykułu

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki