Ambra dzięki wprowadzeniu nowej marki chce zwiększyć przychody o 20-30 mln zł za 5 lat

Ambra, która w październiku wprowadza nową markę importera i dystrybutora mocnych alkoholi premium, oczekuje zwiększenia rocznej sprzedaży o 20-30 mln zł w ciągu pięciu lat – poinformował na konferencji prezes spółki Robert Ogór.

Ambra dotychczas zajmowała się przede wszystkim produkcją, importem i dystrybucją wina w Polsce. Pod marką Centrum Wina prowadzi też 29 sklepów specjalistycznych i sprzedaż do 1.500 punktów gastronomii.

"Przekształcamy nasze sklepy Centrum Wina w sklepy partnerskie, gdzie Centrum Wina podzieli się powierzchnią handlową z nowym projektem +Distillers Limited+ (...) Oczekujemy, że w ciągu 5 lat będziemy w stanie osiągnąć 20-30 mln zł z nowego projektu" - powiedział prezes.

Dodał, że rebranding sklepów ma rozpocząć się w styczniu 2019 roku, a w ofercie nowego projektu będzie początkowo 150 alkoholi mocnych, w tym 100 rodzajów whisky.

Ambra będzie też sprzedawać mocne alkohole premium w ramach nowej marki do odbiorców w gastronomii.

Ogór poinformował, że po upływie roku od uruchomienia projektu zapadną decyzje dotyczące rozwoju sieci lokalizacji Centrum Wina i Distillers Limited.

"Obecnie sklepy Centrum Wina znajdują się w miastach pow. 400 tys. mieszkańców. Analizujemy możliwość rozwoju sieci w mniejszych miejscowościach pow. 100 tys. mieszkańców, których jest około 20" - powiedział.

Prezes zaznaczył, że nie oznacza to, iż w każdej z tej lokalizacji znajdzie się sklep Centrum Wina lub Distillers Limited. Istnieje też możliwość zwiększenia powierzchni handlowej w istniejących lokalizacjach.

Ambra szacuje, że sprzedaż whisky w Polsce wzrosła w 2017 roku o 14 proc. rdr do 2,19 mld zł. Wartość rynku wina w Polsce w ubiegłym roku ocenia natomiast na 2,75 mld zł.

W kończącym się w czerwcu roku obrotowym 2017/2018 przychody Ambry wzrosły o 7,6 proc. do 495,7 mln zł. Sprzedaż Centrum Wina w sklepach specjalistycznych i do gastronomii wyniosła około 70 mln zł. (PAP Biznes)

epo/ ana/

Źródło: PAP Biznes
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl