AmRest wyemituje 7.415.254 nowych akcji po cenie emisyjnej 9,44 euro, czyli 40,75 zł za akcję

AmRest w ramach podwyższenia kapitału zakładowego wyemituje 7.415.254 nowych akcji w ramach oferty prywatnej, z wyłączeniem praw poboru. Cena emisyjna została ustalona na 9,44 euro, czyli 40,75 zł za akcję - podała spółka w komunikacie.

Premia emisyjna wyniosła 9,34 euro za akcję.

Nowe akcje stanowią 3,50 proc. kapitału zakładowego spółki sprzed jego podwyższenia i 3,38 proc. kapitału zakładowego po tej operacji.

W czwartek Rada Dyrektorów AmRestu podjęła uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego o 70 mln euro, z wyłączeniem praw poboru.

Globalnym koordynatorem oferty i prowadzącym księgę popytu był JB Capital Markets.

Finaccess Group, główny akcjonariusz AmRestu, oraz Gosha Holding informowały, że zamierzają wziąć udział w ofercie w proporcji zgodnej z ich obecnym udziałem w kapitale zakładowym spółki.

W czwartek na zamknięciu sesji na warszawskiej giełdzie kurs AmRestu wynosił 40,75 zł.

W sierpniu przedstawiciele AmRest informowali, że spółka nie wyklucza emisji akcji o wartości 70-100 mln euro, która miałaby służyć sfinansowaniu przejęć. (PAP Biznes)

pel/ asa/

Źródło: PAP Biznes
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 1 antydonald

ale jaja, popatrzcie na dane finansowe, prognozy sprzedazy i majatek ... moze 5 zł...no moze 5,5 max... a oni szukaja frajera za 40 !!! .... skandal ...no ale frajerów z PO nie brakuje

! Odpowiedz
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl