Alumetal zmodyfikował plan inwestycyjny zakładu w Kętach

2019-11-13 17:10
publikacja
2019-11-13 17:10
fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Alumetal zdecydował o modyfikacji planu inwestycyjnego zakładu w Kętach w konsekwencji czego nastąpi wzrost zdolności produkcyjnych grupy z 250 tys. ton rocznie do 270 tys. ton i oznaczać będzie wzrost planowanych wydatków inwestycyjnych projektu z 55,6 mln zł do 67,8 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

"Zarząd spółki, po weryfikacji najkorzystniejszych dostępnych ofert dotyczących rozwiązań technologicznych i ich efektywności, zdecydował o inwestycji w większą niż dotychczas zakładano linię produkcyjną, której moce produkcyjne będą o 20 tys. ton rocznie wyższe niż pierwotnie zakładano" - napisano w komunikacie.

"W konsekwencji nastąpi wzrost zdolności produkcyjnych Grupy Alumetal z obecnych 250 tys. ton rocznie do 270 tys. ton. Jednocześnie inwestycja pozwoli na zastosowanie nowoczesnej technologii produkcji aluminiowych stopów odlewniczych, zwiększenie ilości produkcji oraz istotne unowocześnienie procesów operacyjnych, co wpłynie na znaczne zwiększenie wydajności oraz obniżenie jednostkowych gotówkowych kosztów produkcji w Zakładzie w Kętach" - dodał.

Alumetal podał, że wydatki związane z modernizacją zakładu, zostaną poniesione w latach 2019 i 2020, przy czym większość w 2020 roku, czyli tak jak dotychczas planowano. Spółka poinformowała, że nie ulegają również zmianie źródła finansowania inwestycji - przedsięwzięcie zostanie sfinansowane w całości ze środków własnych grupy oraz pierwotny termin realizacji modernizacji - inwestycja ma być zakończona nie później niż do końca 2020 roku. (PAP Biznes)

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki