REKLAMA

Alma Market złożyła wniosek o upadłość; nadal chce otwarcia postępowania sanacyjnego

2016-10-14 19:36
publikacja
2016-10-14 19:36

Zarząd Alma Market złożył do Sądu Rejonowego w Krakowie wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku. Jednocześnie spółka podtrzymuje złożony wcześniej wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego - poinformowała Alma Market w komunikacie.

Alma Market złożyła wniosek o upadłość; nadal chce otwarcia postępowania sanacyjnego / fot. Marek Wiśniewski / FORUM

"W związku z tym, że postępowanie sanacyjne nie zostało otwarte w terminie trzydziestu dni od dnia złożenia wniosku, zarząd spółki z przyczyn formalnych złożył wniosek o ogłoszenie upadłości. Decyzja o jego złożeniu była podyktowana względami prawnymi i nie wpływa na wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. We wniosku spółka podtrzymała i poparła jednocześnie wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego" - poinformowała spółka w komunikacie.

"Alma Market SA wyraźnie podkreśla, że nie odstępuje od starań o otwarcie postępowania sanacyjnego" - dodano.

Alma Market w połowie września złożyła w krakowskim sądzie wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Spółka uznała za konieczne podjęcie restrukturyzacji, by poprawić sytuację finansową i uniknąć upadłości. (PAP)

seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (33)

dodaj komentarz
~Niezadowolony
3.11.2016 w Warszawie taki sam wniosek złożył Praktiker....
~almowiec
No i kto nas teraz nauczy "LUKSUSU" za najniższą krajową, luksus wpadł do szamba
~bogaty
Gdzie teraz prezes od kota będzie żarcie kupował?
Zdechnie, bo przeciez nie w biedronie dla biedoty.
~niepelnosprawny_org
co sie wlasciwie stalo z alma? jedni mowia to inni owo?
~Pitu-Pitu
Pralni zabraklo proszku do prania. Wczesniej ten proszek pochodzil z roznych zrodel takich jak handel paliwami, komputerami, kamienicami.... I co teraz bedzie z ta pralnia ?
Musi upasc.... dla czystosci prania ....
~asd
Pod rządami PiS-u nie opłaca się nawet prowadzić marketów. A podobno to taki opłacalny biznes, zarabiają tam takie miliardy, że aż trzeba było wymyślić podatek handlowy.
~gogoa
Pod rządami PiS-u nie opłaca się nawet prowadzić marketów.... Zapomniałeś dodać że byłym aparatczykom.

~Grzechu_comeback
gdyby nie zarabiali to nie byłoby ich tutaj tak wiele od tak dawna! Znikają tylko w danej lokalizacji, lub zmieniają nazwę i otwierają "nowy biznes" to tylko jeden ze sposobów wydojenia państwa polskiego.... wszelkiej maści platformerzy i inni komuniści, cały czas przymykali na to oko. Owszem kombinacje, powyższe gdyby nie zarabiali to nie byłoby ich tutaj tak wiele od tak dawna! Znikają tylko w danej lokalizacji, lub zmieniają nazwę i otwierają "nowy biznes" to tylko jeden ze sposobów wydojenia państwa polskiego.... wszelkiej maści platformerzy i inni komuniści, cały czas przymykali na to oko. Owszem kombinacje, powyższe i inne, prawem dozwolone, ale mające na celu ominięcie płacenia podatków!
~dsa
alma juz o 2014 r nie placila dostawcom, wiec asd zanim puścisz bąka, to najpierw otwórz okno!
~vasko
Niepanikowalbym tak. Na spatkach tez można zarobić

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki