Allegro.pl wprowadza One Click Blik

Od dziś użytkownicy Blika mogą szybciej zapłacić za zakupy na Allegro. Polski Standard Płatności wspólnie z Allegro.pl wdrożył płatność "jednym kliknięciem", tzw. One Click Blik.

(Allegro)

Na Allegro.pl konta ma 21 mln klientów i firm. Sprzedaż na platformie prowadzi niemal 100 tys. polskich firm handlowych. Co miesiąc oferują oni kupującym niemal 70 milionów ofert. Z danych serwisu wynika, że kanał mobilny jest coraz popularniejszy wśród polskich internautów. Obecnie połowa klientów odwiedza Allegro, korzystając z urządzeń mobilnych.

- Obserwujemy rosnącą popularność kanału mobilnego w handlu internetowym. Nie mamy wątpliwości, że to właśnie "mobile" jest przyszłością e-commerce. Dlatego m.in. zdecydowaliśmy się na współpracę z Polskim Standardem Płatności, liderem płatności mobilnych w Polsce. Dziś wdrażając One Click Blika, udostępniamy użytkownikom Allegro.pl najnowocześniejszą metodę płatności w internecie - mówi Maciej Biniek, dyrektor ds. płatności w Allegro.

Aby skorzystać z One Click Blika na Allegro.pl, należy w trakcie standardowej transakcji Blikiem zaakceptować w aplikacji mobilnej swojego banku zaproszenie do zapamiętania sklepu, w którym kupujemy. Dzięki temu przy kolejnej transakcji na Allegro.pl, nie trzeba będzie wpisywać już kodu Blik. Wystarczy wybrać Blika i potwierdzić płatność w aplikacji mobilnej banku w telefonie kodem PIN.

One Click Blik jest dostępny dla klientów Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku, Banku Millenium i PKO Banku Polskiego. W trzecim kwartale 2017 roku 62 proc. wszystkich transakcji Blikiem stanowiły płatności w internecie. W tym czasie system zyskał aż 700 tys. nowych użytkowników. Obecnie z Blika korzysta 5,2 mln klientów bankowości mobilnej w Polsce.

KWS

Źródło: BankierPress

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne