REKLAMA
WAŻNE

Akcjonariusz Polnordu zamierza na drodze sądowej zablokować emisję akcji

2020-01-20 23:20
publikacja
2020-01-20 23:20

Hanapeta Holdings, akcjonariusz Polnordu, złożył pozew o stwierdzenie nieważności uchwały zarządu w sprawie ustalenia zasad oferowania akcji serii T i ustalenia nieważności zasad subskrypcji akcji serii T spółki wraz z wnioskiem o zabezpieczenie roszczenia - podał Polnord w komunikacie.

/ Polnord

"Treść pozwu oraz wniosku o zabezpieczenie roszczenia ani ich uzasadnienia nie zostały przekazane spółce, w związku z czym spółka nie jest w stanie odnieść się do ich zasadności ani argumentacji akcjonariusza" - napisano w komunikacie.

Pod koniec grudnia Polnord informował, że z oferty akcji serii T pozyska łącznie 137,5 mln zł. Polnord przydzielił 64,85 mln akcji, z czego 63,7 mln zł ma trafić do węgierskiego Cordia International, o ile zgodę na dokonanie koncentracji wyrazi UOKiK. Według Polnordu, uzyskanie zgody UOKiK powinno nastąpić nie później niż do 28 lutego 2020 roku.

Emisja akcji jest jednym z kluczowych elementów działań restrukturyzacyjnych dla znajdującej się w trudnej sytuacji finansowej spółki. Środki z emisji mają być przeznaczone na bieżące potrzeby finansowe, w tym na spłatę części zadłużenia.

tj/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
tanidran
Najpierw Hanatepa zgodziła się na szerokie uprawnienia zarządu na NWZA dotyczące emisji akcji (głosowała za udzieleniem tych uprawnień, a teraz płacze bo żadnych akcji nie dostała. Moim zdaniem jest już ptakach. Oczywiście chodzi o pieniądze.
koliber_inwestycje
Jak się biją to dobrze. Znaczy to tyle że to jest dużo warty kąsek.
mkx
Lub chęć obrony przed rozwodnieniem. Któryś developer musi być pierwszy na defaultcie w tej pędzącej gospodarce ;(

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki