REKLAMA

Agencja Wywiadu szuka kandydatów po raz pierwszy na targach pracy

2019-11-05 06:31
publikacja
2019-11-05 06:31

Agencja Wywiadu szuka kandydatów na otwartych targach pracy Absolvent Talent Days. Nasze uczestnictwo w największych w Polsce targach pracy jest naturalną kontynuacją budowy wizerunku nowoczesnej służby wywiadowczej oraz ciekawego i solidnego pracodawcy - powiedzieli PAP przedstawiciele AW.

/ Agencja Wywiadu

Jak przekazali przedstawiciele AW (ze względu na charakter służby chcieli pozostać anonimowi), w ostatnich latach ich aktywność w przestrzeni publicznej wzrosła, m.in. pojawili się w mediach społecznościowych, zmodernizowali stronę internetową i rozpoczęli cykliczne wykłady na uczelniach wyższych.

"Stanowi to spójną, świadomą i przemyślaną politykę, która ma służyć upowszechnianiu wiedzy na temat zadań stawianych przed Agencją Wywiadu, jej roli w systemie bezpieczeństwa krajowego i międzynarodowego oraz budowaniu społecznego zaufania do Agencji" - dodali. Wskazali, że kolejnym celem jest "ułatwienie wyszukiwania wartościowych kandydatów".

Według przedstawicieli Agencji Wywiadu, dzięki komunikacji ze społeczeństwem przy pomocy współczesnych środków dołączyli "do grona najlepszych demokratycznych służb wywiadowczych, których obecność w przestrzeni publicznej jest już od dawna w wielu krajach standardem". Dodali, że tak działa się już m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Izraelu.

Dlatego - według AW - uczestnictwo w największych w Polsce targach pracy Absolvent Talent Days, które odbędą się we wtorek na stadionie PGE Narodowym w Warszawie, jest "naturalną kontynuacją budowy wizerunku nowoczesnej służby wywiadowczej oraz ciekawego i solidnego pracodawcy".

"To jest pierwsza edycja targów, w których bierzemy udział. W edycji jesiennej Absolvent Talent Days mieliśmy już swoje stoisko w Gdańsku, Poznaniu, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu" - poinformowali przedstawiciele AW. We wtorek ich stoisko będzie również na targach na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. "Do tej pory nasze wcześniejsze targi pracy cieszyły się sporym zainteresowaniem" - dodali.

Aby dotrzeć do młodych Polaków, którzy wchodzą na rynek pracy, AW rozpoczęła ostatnio kampanię informacyjno-promocyjną pod hasztagiem #genWywiadu. Przy jej pomocy poszukuje kandydatów do służby. "Rozpoczynając dialog z młodym pokoleniem Polaków przy wykorzystaniu znanych mu kanałów informacyjnych i języka, nie naruszamy tym samym powagi urzędu" - zaznaczyli przedstawiciele AW.

Jak podkreślili, nowe działania, pozwalające dotrzeć do większej liczby, zwłaszcza młodych, potencjalnych kandydatów, "nie oznaczają jednoczesnej rezygnacji z tradycyjnych form rekrutacji prowadzonych w oparciu o specyficzne metody właściwe dla służby wywiadowczej".

Każdy przyszły oficer Agencji Wywiadu musi sprostać wszystkim kryteriom procedury kadrowej, która trwa około pół roku. Po pozytywnym przejściu etapu rekrutacji nowy pracownik AW może liczyć na wynagrodzenie rzędu 4500 zł netto, a po ukończeniu kilkumiesięcznego szkolenia oficerskiego - prawie 5 tys. zł netto.(PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

bf/ wus/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (16)

dodaj komentarz
carlito1
Hehehe komuno wróć!:) Zawsze był strach pogadać szczeże z sąsiadem ale teraz przy wysypie 007 będzie jeszcze gorzej jak wąsaty Janusz zajmie się fachem na poważnie
xxpp
5 tys. netto. ha ha ha ha ha ;)
zan
Niedawno CIA zamordowała niemieckiego dziennikarza Udo Ulfkotte. Napisał książkę o środowisku dziennikarzy, sam był na etacie. Rekrutacja wygląda tak, ze to służby dyskretnie odzywają się do kandydata. Jego rekrutowali udając, że to sa jakieś warsztaty. Obserwowali i potem odezwali się. To co tutaj w artykule opisujecie,Niedawno CIA zamordowała niemieckiego dziennikarza Udo Ulfkotte. Napisał książkę o środowisku dziennikarzy, sam był na etacie. Rekrutacja wygląda tak, ze to służby dyskretnie odzywają się do kandydata. Jego rekrutowali udając, że to sa jakieś warsztaty. Obserwowali i potem odezwali się. To co tutaj w artykule opisujecie, to typowa nędza intelektualna III RP. Pewnie chodzi tylko o farmę trolli albo jakiś cieciów noszących teczki za oficerami SBU.
konik_garbusek
Boze, kiedys sluzba Ojczyznie to byl najwiekszy honor, dzis banda trolli wyzywa takich ludzi od pracujacych dla PiSowcow. Plakac sie chce.
1as
To zakompleksieni szmaciarze.
Nawet szkoda dłoni na minusowanie.
specjalnie_zarejstrowany1
No za komuny to byl taki honor ze szkoda mowic no i Ojczyznie to tak jak nazywasz nia ten kraj za Uralem.
zan
III RP prowadzi antypolską politykę. Jej służby osłaniały dzikie "prywatyzacje", liczne afery, morderstwa np. Faltzmanna, Papały, inwigilują narodowców, mają zakaz rozpracowania "sojuszników". Twoją ojczyzną Garbusku jest UE/NATO/Izrael. A nie Polska. Polska nie wycieraj sobie gęby.
xxpp
W wywiadzie PRL ludzie też służyli Polsce, a zostali potraktowani jak śmieci.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
1960
Jak mnie to meczy , to ciagle utyskiwanie . Mam proste pytanie do tych wszystkich malkontentow : kto ich wybiera ? Kosmici ? Jest taka stara madrosc - najpierw zacznij od siebie , pozniej dzialaj … . Jesli umysly obywateli sa dobrze uformowane , to i taka wladza . Jesli nie , to mamy to , co mamy od 30 lat . Nie miejcie do Jak mnie to meczy , to ciagle utyskiwanie . Mam proste pytanie do tych wszystkich malkontentow : kto ich wybiera ? Kosmici ? Jest taka stara madrosc - najpierw zacznij od siebie , pozniej dzialaj … . Jesli umysly obywateli sa dobrze uformowane , to i taka wladza . Jesli nie , to mamy to , co mamy od 30 lat . Nie miejcie do nikogo pretensji tylko do samych siebie To dosyc prosta zaleznosc.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki