REKLAMA

Action rozważa wejście na drogę prawną przeciwko HSBC Bank Polska

2016-08-01 08:05
publikacja
2016-08-01 08:05

Action, któremu HSBC Bank Polska odmówił dalszego udostępniania kredytu, rozważa możliwość wejścia na drogę prawną przeciwko bankowi, zarzucając mu działanie na niekorzyść spółki i akcjonariuszy - poinformował PAP prezes Action Piotr Bieliński.

fot. / / YAY Foto

„HSBC pozbawił nas finansowania bez wyjaśnienia trybu tego działania i podstawy prawnej, gdyż zrobił to, nie wypowiadając nam umowy kredytowej, a faktycznie ona nie funkcjonuje" - powiedział PAP Bieliński.

"W związku z tym rozważamy możliwości wejścia na drogę prawną ze względu na działanie na niekorzyść spółki i akcjonariuszy, co już wyraźnie pokazały dane giełdowe po publikacji raportu bieżącego, do którego opublikowania jesteśmy zobowiązani” - dodał.

Action w piątek poinformował, że HSBC Bank Polska z uwagi na treść ostatnich raportów bieżących Action zwrócił się z prośbą do spółki o wyjaśnienie aktualnej sytuacji płynnościowej, oraz podjął decyzję o odmowie dalszego udostępniania kredytu udzielonego spółce. Action napisał, że bank potwierdził w piśmie, że jego decyzja nie oznacza wypowiedzenia umowy kredytowej.

Action podał, że decyzja HSBC Bank Polska nie zawiera uzasadnienia powodów jej podjęcia w świetle obowiązującego art. 75 ust. 1 ustawy Prawo bankowe.

W piątek na zamknięciu sesji kurs Action był na poziomie 7,02 zł, czyli 4,49 proc. poniżej czwartkowego zamknięcia. (PAP)

gsu/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~greg
pierwsze skojarzenie

MALMA

oj kombinują bankiery :)
~JA6969
A nie mogą iśc do innego banku? Jest ich trochę na rynku
~Obywatel
Niech Action zmieni branżę ...na nielegalny handel bronią i narkotykami. Finansowanie zostanie przywrócone... HSBC to bank, który założyli handlarze opium z Kompani Wschodnioindyjskiej aby złamać chiński monopol... i uzależnić miliony ludzi od narkotyków...
~qqqqqqqq
Może i tak ale ktoś Prezesa Action siłą zaciągał do Banku HSBC??? zmuszali do brania kredytów??
~Obywatel odpowiada ~qqqqqqqq
Może bank sam przyszedł i namówił obiecując gruszki na wierzbie?
~wwwwwww odpowiada ~qqqqqqqq
Masz jakiekolwiek pojęcie o tym co piszesz ? ;)
~Inwestor
Spółka informatyczna Action podpisała z HSBC Bankiem Polska umowę kredytu w rachunku bieżącym i akredytywy - podała spółka w komunikacie. Zawarta umowa umożliwia dokonywanie operacji w ciężarze rachunku operacji nie znajdujących pokrycia w środkach na rachunku do limitu 15 mln zł, zaś dodatkowy limit akredytywy przyznano do kwoty Spółka informatyczna Action podpisała z HSBC Bankiem Polska umowę kredytu w rachunku bieżącym i akredytywy - podała spółka w komunikacie. Zawarta umowa umożliwia dokonywanie operacji w ciężarze rachunku operacji nie znajdujących pokrycia w środkach na rachunku do limitu 15 mln zł, zaś dodatkowy limit akredytywy przyznano do kwoty 10 mln zł. Termin ostatecznej spłaty kredytu w rachunku bieżącym przypada na dzień 28 maja 2010 r., a dla ostatecznej spłaty akredytywy na dzień 28 grudnia 2010 r. Kredyt może być wykorzystany w złotówkach, euro bądź dolarach amerykańskich.

CO TO ZA umowa? niepełna informacja to proba mapipulacji i gra pod spadki?
~greg odpowiada ~qqqqqqqq
widziały gały co brały

szkoda, że we franku nie dostali :)
~anonim odpowiada ~wwwwwww
i już jasne skąd decyzja banku HSBC.. Swoją drogą dlaczego Action nie ujawniło tego wniosku w momencie złożenia???

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki