REKLAMA

AWBUD podpisuje umowę w ramach rozbudowy Elektrowni Opole

2015-12-10 15:54
publikacja
2015-12-10 15:54

AWBUD podpisał umowę z Polimex Opole na dostawę i montaż instalacji grzewczo-wentylacyjnych oraz klimatyzacji w budynkach elektrycznych przy inwestycji PGE GiEK SA Oddział Elektrownia Opole. Projekt realizowany będzie przez INSTAL-LUBLIN, spółkę wchodzącą w skład Grupy AWBUD. Łączna wartość prac podwykonawczych w ramach realizacji wyniesie ponad 12,5 mln złotych.

Jest to kolejny duży kontrakt w energetyce zawodowej podpisany przez AWBUD w ostatnim czasie. Spółka jako podwykonawca z powodzeniem realizuje projekty dla największych generalnych wykonawców w Polsce – wcześniej przeprowadziła prace związane z dostawą i montażem podobnych instalacji m.in. dla Elektrowni Kozienice oraz Elektrowni Bełchatów.

Kontrakt na budowę dwóch nowych bloków energetycznych (nr 5 oraz nr 6) w Elektrowni Opole jest kluczową inwestycją z punktu widzenia polskiego sektora energetycznego. Jej szacunkowa wartość to kilkanaście mld złotych.

To nie pierwsza umowa w ramach rozbudowy Elektrowni Opole podpisana przez AWBUD. Wcześniej spółka – na zlecenie Mostostalu Zabrze Gliwickiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego – wykonała m.in. prace żelbetowe związane w konstrukcją bloku nr 6.

-  Prace dla sektora energetycznego są dla nas bardzo istotne w przypadku zleceń podwykonawczych. Nie tylko w ramach obszaru robót instalacyjnych i mechanicznych, ale także żelbetowych. Podpisana w ostatnich dniach umowa na wykonanie prac dotyczących dostawy i montażu instalacji grzewczo-instalacyjnych i klimatyzacji w PGE GiEK przez INSTAL-LUBLIN jest kolejnym zleceniem, które jako Grupa będziemy realizować w ramach prac w Elektrowni Opole. Posiadamy doświadczenie, które jest niezbędne w tego typu realizacjach i którego oczekują główni wykonawcy. Potwierdzeniem tego jest fakt, że jesteśmy obecni na prawie wszystkich dużych budowach w Polsce, m.in.: w Kozienicach czy Włocławku – komentuje Michał Wuczyński, Prezes Zarządu AWBUD S.A.

Źródło:Informacja prasowa
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki