771 razy zapłaciła cudzą kartą, zanim zatrzymała ją policja

Krakowska policja zatrzymała 62-latkę, która 771 razy zapłaciła za zakupy znalezioną, cudzą kartą płatniczą. Ukradła w ten sposób 6,5 tys. zł. Za popełnione przestępstwo kobiecie grozi do 10 lat więzienia.

(fot. Pixaby / Pexels)

Jak poinformowała w poniedziałek Barbara Szczerba z zespołu prasowego małopolskiej policji, nieuczciwa znalazczyni karty posługiwała się nią przez 10 miesięcy. Przestępstwo wyszło na jaw, ponieważ właścicielka zorientowała się, że ktoś nieuprawniony korzysta z jej pieniędzy i zgłosiła sprawę na policję.

„Właścicielka karty bankomatowej początkowo myślała, że karta zawieruszyła się i znajduje się gdzieś w mieszkaniu, a sama korzystała w tym czasie z płatności elektronicznej za pomocą telefonu. Tymczasem, w ciągu 10 miesięcy od momentu utracenia karty, ktoś posłużył się nią 771 razy, wyciągając z konta 6,5 tys. złotych” - relacjonuje policjantka.

Jak ustalono, zatrzymana 62-latka płaciła za drobne transakcje znalezioną kartą zbliżeniowo - nie musiała podawać kodu PIN. W jej mieszkaniu policjanci znaleźli zagubioną kartę płatniczą.

Kobieta usłyszała zarzuty przywłaszczenia oraz posłużenia się cudzą kartą płatniczą. Podejrzana przyznała się winy i złożyła wyjaśnienia. Podała, że kartę znalazła w automacie z biletami. Podejrzana wyraziła skruchę za popełnione czyny i wolę dobrowolnego poddania się karze. Grozi jej do 10 lat więzienia.

Mobile only. Polacy wybierają bank w smartfonie

Z bankowości mobilnej w Polsce korzysta już 13 mln klientów banków, z czego 10 mln wykorzystuje w tym celu aplikację mobilną – wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Bankier.pl i PRNews.pl. Już ponad 5 mln klientów jest mobile only.

 

autor: Rafał Grzyb

rgr/ robs/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 caesar_m

No nie wiem czy tak 10 lat...Każdorazowa płatność była na małą sumę i każdorazowo było to wykroczenie a w polskim KK nie ma "kumulacji". Chyba że samo skorzystanie z cudzej karty jest zagrożone tak wysoką karą...

! Odpowiedz
3 0 xiven

właścicielka zgubionej karty ewidentnie zarabiała więcej pieniędzy niż zasłużyła, dowodem jest na to że jej intelekt nie był w stanie kontrolować własnego stanu posiadania

zastanawiacie się po co są płatności telefonem blikiem i pstryknięciem palca? ano właśnie są dla takich ludzi którzy cierpią na nadmiar pieniędzy którymi nie umieją zarządzać i próbują się za pomocą smartfona schować przed swoimi pieniędzmi, tacy ludzie muszą płacić jak najszybciej ponieważ nie nadążają się z pozbywaniem tych pieniędzy, ta pani powinna dziękować że ktoś jej pomógł w "czyszczeniu konta"

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 hpt

Widzisz... a najwyraźniej Twój intelekt pozwala Ci być biednym i musieć tracić czas na liczenie każdej złotówki... w odróżnieniu od pani, która jednak ogarnęła swoje życie na tyle, by nie zajmować się na co dzień zbyt błahymi sprawami ¯\_(ツ)_/¯

! Odpowiedz
2 3 silvio_gesell

Powinna dostać 10% znaleźnego. Kto inny mógłby wyczyścić konto do zera.

! Odpowiedz
0 3 silvio_gesell

Oczywiście pod warunkiem zwrotu karty.

! Odpowiedz
9 19 fakpejsy

Tylko gotowka!

! Odpowiedz
0 1 tchlix

Jak kartę zgubisz można zablokować. Jak gotówkę gdzieś zostawisz to raczej jej już nie zobaczysz.

! Odpowiedz
47 57 knl111

Na biednego chyba nie trafiło skoro przez 10 miesięcy nie zorientowała się, że pieniądze znikają z konta.

! Odpowiedz
8 50 glos_rozsadku

6500/10 = 650 zł miesięcznie. Nawet jak wydaje 2000 zł / mies. na jedzenie dla męża i siebie to mogła się nie skapnąć o tych 650 zł. Poza tym bogatym też nie wolno kraść.

! Odpowiedz
2 21 zenonn

6500/771=8 zł na transakcję, 2 transakcje dziennie
Transakcje na pojedyncze złote mogą umknąć jak się nie kontroluje skrupulatnie salda.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Mobile-only-Polacy-wybieraja-bank-w-smartfonie-7773247.html

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne