771 razy zapłaciła cudzą kartą, zanim zatrzymała ją policja

2019-11-18 09:10
publikacja
2019-11-18 09:10

Krakowska policja zatrzymała 62-latkę, która 771 razy zapłaciła za zakupy znalezioną, cudzą kartą płatniczą. Ukradła w ten sposób 6,5 tys. zł. Za popełnione przestępstwo kobiecie grozi do 10 lat więzienia.

/ fot. Pixaby / Pexels

Jak poinformowała w poniedziałek Barbara Szczerba z zespołu prasowego małopolskiej policji, nieuczciwa znalazczyni karty posługiwała się nią przez 10 miesięcy. Przestępstwo wyszło na jaw, ponieważ właścicielka zorientowała się, że ktoś nieuprawniony korzysta z jej pieniędzy i zgłosiła sprawę na policję.

„Właścicielka karty bankomatowej początkowo myślała, że karta zawieruszyła się i znajduje się gdzieś w mieszkaniu, a sama korzystała w tym czasie z płatności elektronicznej za pomocą telefonu. Tymczasem, w ciągu 10 miesięcy od momentu utracenia karty, ktoś posłużył się nią 771 razy, wyciągając z konta 6,5 tys. złotych” - relacjonuje policjantka.

Jak ustalono, zatrzymana 62-latka płaciła za drobne transakcje znalezioną kartą zbliżeniowo - nie musiała podawać kodu PIN. W jej mieszkaniu policjanci znaleźli zagubioną kartę płatniczą.

Kobieta usłyszała zarzuty przywłaszczenia oraz posłużenia się cudzą kartą płatniczą. Podejrzana przyznała się winy i złożyła wyjaśnienia. Podała, że kartę znalazła w automacie z biletami. Podejrzana wyraziła skruchę za popełnione czyny i wolę dobrowolnego poddania się karze. Grozi jej do 10 lat więzienia.

Mobile only. Polacy wybierają bank w smartfonie

Z bankowości mobilnej w Polsce korzysta już 13 mln klientów banków, z czego 10 mln wykorzystuje w tym celu aplikację mobilną – wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Bankier.pl i PRNews.pl. Już ponad 5 mln klientów jest mobile only.

 

autor: Rafał Grzyb

rgr/ robs/

Źródło:PAP
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (13)

dodaj komentarz
caesar_m
No nie wiem czy tak 10 lat...Każdorazowa płatność była na małą sumę i każdorazowo było to wykroczenie a w polskim KK nie ma "kumulacji". Chyba że samo skorzystanie z cudzej karty jest zagrożone tak wysoką karą...
xiven
właścicielka zgubionej karty ewidentnie zarabiała więcej pieniędzy niż zasłużyła, dowodem jest na to że jej intelekt nie był w stanie kontrolować własnego stanu posiadania

zastanawiacie się po co są płatności telefonem blikiem i pstryknięciem palca? ano właśnie są dla takich ludzi którzy cierpią na nadmiar
właścicielka zgubionej karty ewidentnie zarabiała więcej pieniędzy niż zasłużyła, dowodem jest na to że jej intelekt nie był w stanie kontrolować własnego stanu posiadania

zastanawiacie się po co są płatności telefonem blikiem i pstryknięciem palca? ano właśnie są dla takich ludzi którzy cierpią na nadmiar pieniędzy którymi nie umieją zarządzać i próbują się za pomocą smartfona schować przed swoimi pieniędzmi, tacy ludzie muszą płacić jak najszybciej ponieważ nie nadążają się z pozbywaniem tych pieniędzy, ta pani powinna dziękować że ktoś jej pomógł w "czyszczeniu konta"

hpt
Widzisz... a najwyraźniej Twój intelekt pozwala Ci być biednym i musieć tracić czas na liczenie każdej złotówki... w odróżnieniu od pani, która jednak ogarnęła swoje życie na tyle, by nie zajmować się na co dzień zbyt błahymi sprawami ¯\_(ツ)_/¯
silvio_gesell
Powinna dostać 10% znaleźnego. Kto inny mógłby wyczyścić konto do zera.
silvio_gesell
Oczywiście pod warunkiem zwrotu karty.
tchlix
Jak kartę zgubisz można zablokować. Jak gotówkę gdzieś zostawisz to raczej jej już nie zobaczysz.
knl111
Na biednego chyba nie trafiło skoro przez 10 miesięcy nie zorientowała się, że pieniądze znikają z konta.
glos_rozsadku
6500/10 = 650 zł miesięcznie. Nawet jak wydaje 2000 zł / mies. na jedzenie dla męża i siebie to mogła się nie skapnąć o tych 650 zł. Poza tym bogatym też nie wolno kraść.
zenonn
6500/771=8 zł na transakcję, 2 transakcje dziennie
Transakcje na pojedyncze złote mogą umknąć jak się nie kontroluje skrupulatnie salda.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Mobile-only-Polacy-wybieraja-bank-w-smartfonie-7773247.html

Powiązane: Karty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki