REKLAMA

50 mandatów i 21 wniosków do sądu dla kibiców skoków

2021-01-16 20:56
publikacja
2021-01-16 20:56
fot. Marcin Szkodziński / FORUM

Trybuny Wielkiej Krokwi były w sobotę puste, ale spory ruch pieszy panował w okolicy skoczni; kibice z oddali podziwiali skoki narciarskie. Policja nałożyła 50 mandatów karnych i skierowała 21 wniosków do sądu; chodzi o wykroczenia porządkowe i brak maseczek – mówi PAP rzecznik zakopiańskiej policji.

Jak relacjonował rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek, kibice skoków byli także ukarani mandatami karnymi za odpalanie rac. Policja wylegitymowała 281 osób.

Kibice uzbrojeni w biało czerwone flagi i gadżety do kibicowania gromadzili się wzdłuż ulic prowadzących do Wielkiej Krokwi – ul. Piłsudskiego i Czecha. Policja m.in. za pomocą megafonu upominała gromadzących się ludzi o obowiązku zachowania dystansu i noszenia maseczek. Fani skoków zebrali się też na nieco oddalonym od skoczni wzgórzu Antałówka, skąd roztacza się widok na Wielką Krokiew.

W sobotę w Zakopanem odbył się drużynowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. W niedzielę na Wielkiej Krokwi odbędzie się konkurs indywidualny.

Sobotni konkurs drużynowy wygrali Austriacy, którzy wyprzedzili Polaków o 8,9 punktu. Polacy prowadzili po 6 skokach z przewagą blisko 30 punktów, jednak zepsuty skok Andrzeja Stękały przesunął Polaków na drugą lokatę. (PAP)

autor: Szymon Bafia

szb/ pad/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (5)

dodaj komentarz
antek10
Emilewicz nie dostała mandatu. Dlaczego są równi i równiejsi? Wszyscy płacimy podatki i chcemy korzystać z życia a nie być pozamykani w klatkach i chodzić w kagańcach. Świnie przy korycie robia co chcą a reszta ma zakazy.
atx
dlaczego policja może pracować? bo tak naprawdę to oni najbardziej sieją tego wirusa, ile razy dziennie biorą do łapy do łapy nasze dokumenty plują na nas przez te swoje dziurawe szmatki
im się powinno zrobić lockdawn
artureg
Policji proponuję zająć się łapaniem włamywaczy i złodziei samochodów. Jakie macie sukcesy na tym polu? Bo w łapaniu bezbronnych ludzi za brak maseczki jesteście mistrzami.

Powiązane: Sport i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki