36 proc. użytkowników wieczystych złożyło zaświadczenia o przekształceniu nieruchomości

Do sądów wieczystoksięgowych do połowy br. wpłynęło ponad 900 tys. zaświadczeń o przekształceniu użytkowania wieczystego we własność - poinformował resort inwestycji i rozwoju. To ponad 36 proc. szacowanej przez MIiR ogólnej liczby użytkowników wieczystych.

(YAY Foto)

We wtorek Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju (MIiR) podało, że największy wzrost wpływu spraw nastąpił w Krakowie, Warszawie, Gliwicach, Wrocławiu i Gdańsku. "Przy obecnym tempie wydawania zaświadczeń samorządy zdążą z wydawaniem zaświadczeń w ustawowym terminie – do końca tego roku" - oceniono.

"Zmiany, które wprowadziliśmy w ustawie o przekształceniu użytkowanie wieczystego we własność, usprawnią proces przekształcenia. Aktualne tempo wydawania zaświadczeń umożliwia potwierdzenie przekształcenia w formie zaświadczenia dla wszystkich uprawnionych do końca roku" – wskazał cytowany w informacji prasowej wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.

Ministerstwo zaznaczyło, że nowa, ustawowa 99-proc. bonifikata "jest znaczną ulgą przy przekształceniu użytkowania wieczystego dla rodzin wielodzietnych, osób z niepełnosprawnościami i kombatantów". "Przyjazne procedury ułatwią skorzystanie z bonifikat niezależnie od terminu wydania zaświadczenia o przekształceniu. Przedsiębiorcy zostaną uchronieni przed rygorem pomocy publicznej" - podkreślono.(PAP)

Autor: Radosław Jankiewicz

rkj/ pad/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 tanidran

Dla Warszawy ten procent wynosi 3,9%. Oczywiście urzędnicy będą przedłużać wydawanie zaświadczeń aby jak minie rok większość właścicieli straciła prawo do 98% lub 99% ulgi.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne