REKLAMA
SPRAWDŹ

11 bit chce wydawać 3-4 gry rocznie

2022-10-19 18:06
publikacja
2022-10-19 18:06

11 bit studios planuje wydawać 3-4 gry rocznie jako deweloper i wydawca - poinformował prezes spółki Przemysław Marszał. Studio pracuje nad trzema projektami, których budżet to 110 mln zł, z kolei wydawnictwo zajmuje się 4 tytułami, których budżet to 50 mln zł.

11 bit chce wydawać 3-4 gry rocznie
11 bit chce wydawać 3-4 gry rocznie
/ Materiały dla mediów

"Naszym planem jest, żeby w najbliższych latach wydawać 3-4 tytuły rocznie mieszając gry zewnętrzne z wewnętrznymi. Nie potrzebujemy przerwy marketingowej w wydawaniu gier - nie mamy obaw, że gry będą rozsunięte 3-4 miesiące od siebie. Obecnie szykujemy się na sytuację, by być w stanie wydawać po kilka tytułów rocznie. Tak budujemy nasze struktury" - powiedział podczas konferencji GPW Innovation Day prezes spółki Przemysław Marszał.

11 bit studios potwierdził, że dalej trwają zaawansowane prace nad Frostpunkiem 2. Spółka jest bardzo zadowolona z whishlisty tytułu. Wewnętrznie studio jest jeszcze w fazie produkcji dwóch tytułów The Alters i Projekt 8. Spółka planuje wydać na te projekty co najmniej 110 mln zł.

Prezes zakłada, że Frostpunk 2 powinien zapewnić większe przychody niż pierwsza odsłona gry.

Z kolei wydawnictwo 11 bit pracuje nad czterema tytułami: Projektem Vitriol, Niezwyciężonym na podstawie książki Stanisława Lema, oraz dwoma projektami, nad którymi pracują hiszpańskie studia. Na nowe tytuły wydawnicze 11 bit planuje wydać ok. 50 mln zł.

"Zakładamy, że w tym roku powiemy więcej o Vitriol i poznacie państwo pełną nazwę tej gry, bo jest to nazwa kodowa" - powiedział Marszał.

Prezes poinformował również, że spółka cały czas dąży do podpisywania kolejnych tytułów dla wydawnictwa.

"Cały czas pracujemy, żeby podpisywać nowe tytuły, ale sami decydujemy, kiedy o nich powiedzieć. Zależy nam na tym, aby od przyszłego roku zacząć częściej wydawać gry z wydawnictwa i jesteśmy na dobrej drodze, żeby tam być" - powiedział.

"Wyobrażamy sobie, że 11 bit to deweloper wewnętrzny i wydawnictwo. Chcemy, żeby były one podobne przychodowo. Wydawnictwo stanowiło 40 proc. przychodów spółki za pierwszą połowę 2022 roku" - dodał.

Prezes 11 bit studios poinformował również o pracach nad mobilną wersją Frostpunka.

"W grudniu planowany jest kolejny softlaunch na dużo większym rynku, a gra ma wyjść w przyszłym roku" - powiedział.(PAP Biznes)

mcb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki