102 miliony złotych więcej zapłacą pacjenci za leki

W wyniku zmian na nowej liście leków refundowanych, pacjenci zapłacą w skali roku o 102 miliony złotych więcej, a NFZ zaoszczędzi 718 milionów złotych. Tak wynika z analizy IMS Health - firmy zajmującej się analizą rynku farmaceutycznego. Nowa lista leków refundowanych obowiązuje od 1 marca.

Szef IMS Polska Michał Pilkiewicz powiedział IAR, że znacznie zwiększy się współpłacenie pacjentów za leki refundowane. Podkreślił, że nastąpią zmiany zarówno we współpłaceniu pacjentów jak i kosztach refundacji przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pacjenci zapłacą o ponad 100 milionów złotych więcej za leki a Fundusz w wyniku spadku rynku leków jak i wzrost współpłacenia pacjentów zaoszczędzi 718 milionów - wyjaśnił.

Współpłacenie pacjentów za leki w naszym kraju należy do najwyższych wśród krajów europejskich.IAR

Źródło: IAR
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~pegasuss

do wszystkich polityków :trzeba być gnojkiem , aby podnosić cenę leków , ludziom , którzy i tak ledwo ciągną , sami opływacie w dostatki , macie za darmo wszystko , a od nas biednych podatników bierzecie wszystko. Tusk ty miernoto , wyrzucasz całe dobro POLSKI w błoto.moje nazwisko Okoń Marek. ułatwię ci zadanie

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil