REKLAMA

mBank podnosi opłaty za karty kredytowe

Wojciech Boczoń2022-02-23 10:24analityk Bankier.pl
publikacja
2022-02-23 10:24
mBank podnosi opłaty za karty kredytowe
mBank podnosi opłaty za karty kredytowe
/ mBank

Podwyżkę tę bank zapowiadał już w 2020 roku. Od pierwszego marca 2022 r. wchodzi ona w życie. Dla wszystkich typów kart bank usunął warunek liczby transakcji, który pozwalał uniknąć opłaty rocznej. Teraz klienci muszą wykonać transakcje o określonej wartości.

Pierwszego marca 2022 roku wchodzi nowy cennik dla kart kredytowych w mBanku. Bank zdecydował się podnieść opłaty roczne dla wybranych plastików i zmienił warunki uniknięcia opłaty. Do tej pory użytkownik mógł wykonać określoną liczbę transakcji lub wydać za pomocą karty określoną kwotę. Teraz, aby uniknąć opłaty, będzie musiał dokonać transakcje o określonej wartości.

Bank wydaje ponad 20 różnych typów kart kredytowych. Szczegółowe zmiany rozpisano w tabeli zamieszczonej pod tym linkiem. Na przykład dla standardowych kart Visa i Mastercard opłata roczna wzrośnie z 70 do 100 zł. By jej uniknąć, trzeba będzie wykonać transakcje na 12 000 zł w skali roku. Karta Visa Aquarius będzie droższa o 50 zł – opłata wzrośnie do 300 zł. Warunek zwalniający z opłaty to transakcje na 24 000 zł w ciągu całego roku.

Z kolei w karcie Mastercard Me będą nadal obowiązywały dwa progi. Jeśli użytkownik wyda minimum 10 000 zł, nie będzie płacił za kartę. Gdy wyda 8 000 zł, opłata wyniesie 50 zł (wcześniej było 25 zł). A jeśli nie uda mu się wydać 8 000 zł, to opłata roczna wyniesie 100 zł (obecnie 50 zł).

Podobny mechanizm zwolnienia z opłaty będzie obowiązywał w prestiżowych kartach. Na przykład dla World Elite Mastercard opłata roczna za niespełnienie warunków wzrośnie z 900 zł do 1200 zł. Żeby jej nie ponosić, trzeba będzie wydać 90 000 zł w ciągu roku.

Szczegółowe informacje na temat pozostałych typów kart znajdą Państwo pod podanym wyżej linkiem.

Bank przypomina, że klienci, którzy aktywnie korzystają z kart, nie będą ponosić opłat rocznych za ich obsługę.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid

Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid

Komentarze (9)

dodaj komentarz
warmiak007
Może to spowoduje, że się człowiek 2x zastanowi zanim taką kartę weźmie. To naprawdę niczego nie jest potrzebne a powoduje wpędzanie ludzi w długi.
pralkaboga
w komentarzach płacz biedoty, która nie nie ma tysiaka miesięcznie do wydania kartą kredytową. nie chcesz płacić za kk to jej nie bierz, zrezygnuj, zmień bank. tylko kogo to obchodzi? z ubera pewnie też nie korzystacie bo boicie sie podać w sieci numer karty? nawet mi was nie żal.
bankier_001
To jest kure.....wo. Banki zarabiają ja każdej transakcji i jeszcze każą sobie za to płacić. Czyli płacisz za to, żeby oni mogli zarabiać.
pralkaboga
gadasz głupoty. za przeprowadzenie transakcji kk zarabia wydawca karty czyli Visa, MasterCard. Bank zarabia na prowizjach np. za wypłatę gotówki kartą kredytową, posiadanie karty czy na odsetkach kiedy tej karty w ciągu 2 miesięcy nie spłacisz. opłat można unikać, trzeba tylko myśleć co chyba sprawia problem tu gadasz głupoty. za przeprowadzenie transakcji kk zarabia wydawca karty czyli Visa, MasterCard. Bank zarabia na prowizjach np. za wypłatę gotówki kartą kredytową, posiadanie karty czy na odsetkach kiedy tej karty w ciągu 2 miesięcy nie spłacisz. opłat można unikać, trzeba tylko myśleć co chyba sprawia problem tu komentującym.
nolimit2022
Mbank ma chyba jedne z gorszych warunków posiadania kart kredytowych, opłaty są praktycznie za wszystko plus przewalutowanie. Na dziś lepiej wybrać kredytówkę zupełnie z innego banku.

wizytator
"By jej uniknąć, trzeba będzie wykonać transakcje na 12 000 zł w skali roku."
Ile? 1000zł miesięcznie?
Mają gest ssyny!
trysil
A konto oszczędnościowe nadal oprocentowane na 0,01%. Hojni jesteście w tym mBanku!
duck_killer
Karty kredytowe mBanku to chyba najgrosza opcja z możliwych. Kiedy do dyspozycji są karty kredytowe z Citi bez opłat, bez warunków to dziwię się, że są klienci wybierający inne opcje.
mba_tomy
Rekordowe zyski, oprocentowanie kredytów w szybkim tempie też wzrasta, lokaty jakoś bardzo powoli lub wcale, a tym jeszcze mało... Pazerność nie zna granic. Oczywiście zaraz pojawi się kilku nierozgarniętych, którzy napiszą, że to wina Frankowiczów...

Powiązane: Podwyżki opłat bankowych

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki