REKLAMA

mBank idzie za ciosem i pokazuje kolejne nowości

Michał Kisiel2013-02-14 10:14analityk Bankier.pl
publikacja
2013-02-14 10:14

Podczas imprezy z serii Finovate w Londynie mBank zaprezentował kolejne elementy swojego „banku 2.0”. Nowe przedsięwzięcie BRE Banku ma zadebiutować na rynku w I połowie tego roku, a po raz pierwszy zapowiedziano je w marcu zeszłego roku.

Zespół Nowego mBanku stopniowo odsłania kolejne części swojego dzieła. W styczniu pokazano projekt interfejsu i niektóre funkcje nowego systemu bankowości internetowej. Wczoraj przedstawiciele banku i agencji Efigence demonstrowali, jako jeden z 64 projektów, swoje innowacje na konferencji Finovate.

Przelew bez numeru konta

wkład własny » Myślisz o kredycie? Zacznij zbierać na wkład własny

Pierwszą z pokazanych funkcji był przelew oparty na numerze telefonu lub adresie e-mail odbiorcy. Zlecający transfer nie musi znać numeru rachunku bankowego adresata – wystarczą dane kontaktowe. Bank wysyła wiadomość do odbiorcy o oczekującym przelewie i uzyskuje od niego numer rachunku bankowego. Zostaje on zapisany w systemie i może być wykorzystany w kolejnych transakcjach. Przedstawiciel banku w wypowiedzi dla serwisu Spider’s Web porównał ten mechanizm do wyboru rozmówcy z listy kontaktów w smartfonie – zapamiętywanie numeru telefonu nie jest w tym przypadku konieczne.

Reklama

Uproszczenie dokonywania przelewów to jeden z widocznych trendów w nowych projektach systemów bankowości elektronicznej. Podobne rozwiązanie mają w swojej ofercie np. Getin Up i Alior Sync (przelew przez Facebooka).

mOkazje, czyli spersonalizowane rabaty

Pod nazwą mOkazje kryje się program rabatowy oparty na aplikacji w serwisie Facebook. Użytkownik otrzymuje oferty, które dobierane są na podstawie historii transakcji na rachunku bankowym. Oznacza to, że klient dostanie informacje przede wszystkim od partnerów systemu, w których i tak dokonuje zakupów. Po wybraniu oferty jej wykorzystanie jest proste – wystarczy zapłacić u partnera kartą płatniczą mBanku, a rabat zostanie automatycznie odjęty z kwoty transakcji. Rabaty mogą być także przekazywane znajomym na Facebooku.


»PKO BP walczy o Pocztowy

Bank zdradził, że znalazł już 25 dużych partnerów z różnych branż, gotowych przystąpić do programu. Jest więc szansa, że klienci Nowego mBanku znajdą w rabatowej ofercie coś dla siebie.

mBank i Efigence z nagrodą

Polski projekt otrzymał, jako jeden z 8 prezentujących, prestiżowe wyróżnienie „Best of the Show Finovate Europe”. W gronie laureatów znalazł się m.in. Moven (dawniej Movenbank), debiutujący mobilny bank z USA, serwis VirtualPiggy, oferujący system płatności dla dzieci z wbudowanymi mechanizmami kontroli rodzicielskiej i firma Meniga, tworząca internetowe systemy do zarządzania finansami osobistymi. Meniga jest dostawcą rozwiązania PFM (Personal Finance Management), które będzie częścią Nowego mBanku.

Michał Kisiel, analityk Bankier.pl

m.kisiel@bankier.pl

https://www.facebook.com/mkisiel.bankierpl

Źródło:
Michał Kisiel
Michał Kisiel
analityk Bankier.pl

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z psychologią finansów, analizuje jak płacą i zadłużają się Polacy. Doktor nauk ekonomicznych, zwolennik idei społeczeństwa bez gotówki. Pomysłodawca finansowego eksperymentu "2 tygodnie bez portfela", w ramach którego banknoty i karty płatnicze zamienił na smartfona.

Tematy
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~zzss
Wymyślanie czegoś na siłę. Moim zdaniem to bzdura - ja na pewno z tego nie skorzystam.
~norg
Jesteśmy poligonem doświadczalnym. U nas i w Turcji testowane są wszelkie nowości z branży finansowej. Poważna grupa kapitałowa nie będzie testować czegoś co może okazać się fatalnym w skutkach niewypałem na klientach w rozwiniętych krajch europejskich. Zdajcie sobie sprawę z tego, że jesteśmy królikami i motłochem dla takiego mBanku Jesteśmy poligonem doświadczalnym. U nas i w Turcji testowane są wszelkie nowości z branży finansowej. Poważna grupa kapitałowa nie będzie testować czegoś co może okazać się fatalnym w skutkach niewypałem na klientach w rozwiniętych krajch europejskich. Zdajcie sobie sprawę z tego, że jesteśmy królikami i motłochem dla takiego mBanku ze swoim niemieckim inwestorem. Wyobrżacie sobie sytuację, że W Niemczech testowany jest bardzo niebezpieczny dla posiadacza karty system płatności zbliżeniowych? Proponuję poczytać sobie komentarze z prasy finansowej na temat w/w płatności i przestępczości zorganizowanej, która uwielbia już tego typu karty. Świadomy klient w banku w Niemczech nigdy nie wybierze karty bez możliwości zablokowania transakcji zbliżeniowych. W Polsce w większości banków nie ma takiej możliwości, aby mieć kartę i móc zablokować transakcje zbliżeniowe.
fitprzemek
A mi się to podoba, trzeba być konkurencyjnym na rynku i ten bank taki jest, fakt że niektóre rzeczy są miał przydatne i pewnie nie będą za często wykorzystywane ale będą ;P sztuka to sztuka
~Zespół mBanku
Dziękujemy za Wasze uwagi i sugestie odnośnie oferty.
Aplikacja mOkazje da Klientom mBanku korzyść w postaci oferty oraz rabat na zasadzie moneyback. Zachęcamy do śledzenia szczegółów dotyczących projektu na: http://www.nowymbank.pl/
Pozdrawiamy
Zespół mBanku
~Klałszwic
Ile ta nieprzyjemność kosztuje? Komu to potrzebne? Chcąc zrobić komuś przelew muszę w jakikolwiek sposób pozyskać numer jego rachunku bankowego. Dla potencjalnych przyszłych operacji mogę sobie go wpisać do "książki bankowej".
Zamiast komasować identyfikatory ludzia: PESEL NIP ID BANK EMAIL ADDRESS, każdemu niemowlakowi
Ile ta nieprzyjemność kosztuje? Komu to potrzebne? Chcąc zrobić komuś przelew muszę w jakikolwiek sposób pozyskać numer jego rachunku bankowego. Dla potencjalnych przyszłych operacji mogę sobie go wpisać do "książki bankowej".
Zamiast komasować identyfikatory ludzia: PESEL NIP ID BANK EMAIL ADDRESS, każdemu niemowlakowi wypalić na czole 99 cyfrowy niepowtarzalny numer VIN i wszczepić nieusuwalny czip. Po co komu nazwisko?
Wielki Brat będzie nadzorował i brał dolę.
~RYBY
To jest właśnie brak czytania ze zrozumieniem.
To, że nadawca przelewu nie zna numeru konta odbiorcy, nie znaczy, że nie musi on mieć rachunku w jakimś banku.
Więc przelewu na email nie da się zrobić "bez banku", tym bardziej, że dyspozycję trzeba zrobić ze swojego konta.
~kiki la was
wodotryski i nic więcej
~FDSA
NARESZCIE KTOŚ COŚ PROBUJE ROBIĆ Z PRZELEWAMI I PŁATNOŚCIAMI Z POMINIĘCIEM BANKÓW :/ OBY TO WYSZŁO BO BANKI UPADAJĄ I STAJĄ SIĘ CORAZ WIĘKSZYMI MONOPOLISTAMI CENY NIE Z TEJ ZIEMI I BRAK ANONIMOWOŚCI

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki