iPhone XS Max - ile kosztuje na świecie?

7219 zł – dokładnie tyle trzeba zapłacić za najnowszego iPhone’a XS Max w najdrożej wersji 512 GB w Polsce. Ceny smartfonów marki Apple nad Wisłą w porównaniu do innych krajów świata plasują się w środku stawki. Najwięcej chętni na iPhone’a XS Max muszą zapłacić na Węgrzech i w Skandynawii.

12 września Apple ogłosiło wydanie trzech nowych generacji swojego flagowego produktu – iPhone’a XS (zastępującego model X), XS Max i XR, który trafi do przedsprzedaży 19 października. Od 21 września będzie można składać zamówienia na wersje XS i XS Max. Sprawdziliśmy, jak wyglądają ceny najdroższej wersji najnowszego smartfona marki Apple w różnych krajach świata.

Najwięcej z portfela będą musieli wyciągnąć Węgrzy. Cena najdroższej wersji iPhone’a nowej generacji nad Balatonem kosztuje tam bowiem aż 2079 dolarów (577 990 forintów). Granica 2 tys. dolarów przekroczona została też w Szwecji (2067 dolarów, 18 395 koron szwedzkich), Norwegii (2057 dolarów, 16 790 koron norweskich) i Danii (2038 dol., 12 999 koron duńskich).

Dla porównania, w rodzimych Stanach Zjednoczonych iPhone XS Max w wersji 512 GB kosztuje 1449 dolarów. W ojczyźnie Apple’a rzecz jasna smartfona kupimy najtaniej. Niewiele drożej jest w Japonii (1474 dol., 164 800 jenów).

Wysokie ceny najnowszej generacji iPhone’ów odbiły się szerokim echem na całym świecie. Wczoraj skomentował je sam prezes Apple’a Tim Cook w telewizyjnym wywiadzie dla „Good Morning America”, gdzie tłumaczył, dlaczego najnowsze smartfony od giganta z Cupertino są tak drogie. – Telefon zastąpił twój aparat cyfrowy, twoją kamerę, odtwarzacz muzyki i inne urządzenia. Odkryliśmy, że ludzie chcą mieć najbardziej innowacyjny produkt, a to nie jest tanie – skomentował.

- Jak się okazuje, większość klientów decyduje się na zawarcie umowy i miesięczną opłatę. Jeśli więc spojrzysz na telefon, który kosztuje ponad 1000 dolarów, większość ludzi płaci za niego 30 dolarów miesięcznie. To około dolara dziennie – wyliczył Cook.

Agnieszka Ślęzak

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 6 bialy_kruk

I teraz nie wiem co jest większa głupota kupić tego smartfona za taką cenę czy akcje CD Projektu po 220 zl.

! Odpowiedz
1 6 pis_po_jedno_zlo

CD Projekt za jakieś dwa lata po przebiciu bańki będzie warty może 10% tego co obecnie, więc chyba snobistyczny bubel, jeżeli nie będziesz go używać będzie więcej warty.

! Odpowiedz
0 6 silvio_gesell

7k będzie kosztował za kilka lat wycofany właśnie z produkcji iphone se, ostatni telefon Apple który można ogarnąć jedną ręką.

! Odpowiedz
0 6 open_mind

Widać że drużyna iPhone czuwa i czerwieni odszczepieńców. !

! Odpowiedz
0 3 langdon25

W USA możesz spokojnie kupić iphona bez abonamentu, i w cenie netto w stanie gdzie podatek wynosi 0% - np w Delaware

! Odpowiedz
4 19 open_mind

Podaj jeden powód dla którego mnóstwo ludzi kupuje topowe komórki oprócz snobizmu i głupoty. Ps. Nie mam nic przeciwko topowym komórom, ale w tym przypadku producenci jak rzadko wykorzystali ślepy trend baranów i dowalili ceny na maksa.

! Odpowiedz
1 30 open_mind

I jak zwykle nie może zabraknąć suchara:
Kupiłem iPhone-XS-Max. Był w tylnej kieszeni dżinsów. Zacząłem wsiadać do samochodu, nagle słyszę i czuję z tyłu: KRRAK! Ja wznoszę oczy do nieba i szepcę. Boże - spraw aby to był kręgosłup...

! Odpowiedz
2 21 open_mind

Przerażające jest to, że ludzie niemal robią pod siebie z tego powodu.. Cena nie ma znaczenia tylko aby to mieć. Aby następnie tylko do rozmów i SMS go używać bo się boją inne aplikacje ruszyć aby go nie popsuć. Jednocześnie myślą  że dobili do Drużyny Pierścienia komórkowego, jednym słowem Wiocha nie ubliżając wsi!

! Odpowiedz
6 13 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT