Ze względu na smog w środę bezpłatna komunikacja w Rzeszowie

Ze względu na planowane na środę wysokie stężenie smogu w Rzeszowie przejazdy komunikacją miejską w stolicy Podkarpacia będą bezpłatne - poinformowała PAP we wtorek Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego magistratu.

We wtorek Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska informował, że stężenie pyłu PM10 w Rzeszowie wynosiło w ciągu doby średnio ponad 200 mikrogramów na metr sześcienny.

Zła jakość powietrza ma się utrzymać również w środę. "Dlatego prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc zdecydował, że komunikacja miejska w środę w stolicy Podkarpacia będzie za darmo" - poinformowała Siwak-Krzywonos.

Na Podkarpaciu smog występuję również w innych miastach regionu m.in. Mielcu i Dębicy. Jak można przeczytać w komunikacie inspektoratu, z powodu niekorzystnych warunków meteorologicznych, zwłaszcza braku wiatru, w środę możliwy jest wzrost zanieczyszczenia powietrza na terenie całego województwa.

Jak wynika z prognoz poprawa jakości powietrza w regionie powinna nastąpić w czwartek.

W związku ze smogiem służby zalecają, aby m.in. kobiety w ciąży, dzieci, osoby starsze oraz osoby cierpiące na astmę czy choroby układu oddechowego ograniczyły czas przebywania na powietrzu. (PAP)

Autor: Wojciech Huk

huk/ krap/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.