REKLAMA

Zarząd Ryvu podjął uchwałę ws. emisji do 4.764.674 akcji s. J

2022-10-05 20:08
publikacja
2022-10-05 20:08

Zarząd Ryvu Therapeutics podjął uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego spółki w granicach kapitału docelowego w drodze emisji do 4.764.674 akcji serii J, z wyłączeniem prawa poboru - podała spółka w komunikacie.

Zarząd Ryvu podjął uchwałę ws. emisji do 4.764.674 akcji s. J
Zarząd Ryvu podjął uchwałę ws. emisji do 4.764.674 akcji s. J
fot. Tomasz Ras / / Puls Biznesu

Jak podano, pozbawienie prawa poboru nastąpiło za zgodą rady nadzorczej. Uchwała zarządu przewiduje prawo pierwszeństwa dla dotychczasowych akcjonariuszy w obejmowaniu akcji serii J.

Zgodnie z uchwałą zarządu kapitał zakładowy spółki został podwyższony o kwotę nie wyższą niż 1.905.869,60 zł, poprzez emisję nie więcej niż 4.764.674 nowych akcji serii J.

We wrześniu akcjonariusze Ryvu Therapeutics zdecydowali o upoważnieniu zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego o maksymalnie 8.465.615 akcji.

Spółka podała też w środowym komunikacie, że pomiędzy prezesem Pawłem Przewięźlikowskim, wiceprezesem Krzysztofem Brzózką a Trigon DM zawarto umowę lock-up, na mocy której akcjonariusze zobowiązali się, że w okresie 12 miesięcy od dnia przydziału akcji spółki serii J nie będą dokonywać czynności rozporządzających akcjami spółki posiadanymi w dniu zawarcia umowy, jak i nowymi akcjami, które zostaną ewentualnie przez nich objęte w tym czasie.

Jak podano, rozporządzenie akcjami przez akcjonariusza w trakcie lock-upu może mieć miejsce np: w przypadku ogłoszenia wezwania lub skupu akcji własnych.

"Zawarcie umowy potwierdza intencję długoterminowego zaangażowania kapitałowego w spółkę przez jej prezesa oraz wiceprezesa" - napisano w komunikacie.

Ponadto, zawarto również umowę lock-up pomiędzy spółką a Trigonem. Spółka zobowiązała się, że w okresie lock-up Trigon nie będzie bez uprzedniej zgody bezpośrednio ani pośrednio oferować, ani emitować akcji, ani papierów wartościowych zamiennych lub inkorporujących inne prawo do nabycia akcji, a także dokonywać jakichkolwiek czynności rozporządzających tymi papierami wartościowymi. (PAP Biznes)

pel/ asa/

Tematy
Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki