Zarobki w Kauflandzie wzrosną

Kaufland w komunikacie dla mediów podał, że od marca 2019 roku wprowadzi dodatek motywacyjny dla pracowników w wysokości do 400 zl brutto miesięcznie. 

(fot. Bartek Sadowski / FORUM)

Kaufland poszedł w ślady Jeronimo Martins Polska i postanowił nagrodzić zatrudnionych za dyspozycyjność i wzorową frekwencję. 

"Z marcem 2019 roku sieć Kaufland wprowadza nowy dodatek motywacyjny, którym objęci będą pracownicy sklepów oraz centrów dystrybucyjnych w całej Polsce. Dodatek ma na celu motywowanie personelu do zwiększenia jego dyspozycyjności i frekwencji w pracy. Za pełną obecność zgodną z obowiązującym rozkładem czasu pracy pracownik otrzyma 400 zł brutto dodatku miesięcznie" podaje spółka w komunikacie. 

Jeśli pracownik nie pojawi się w pracy do dwóch dni - otrzyma połowę dodatku motywacyjnego. Premia nie będzie obniżona w przypadku urlopów wypoczynkowych oraz usprawiedliwionego zwolnienia od pracy uwzględnionego w rozporządzeniu resortu rodziny, pracy i polityki społecznej. 

„Tegoroczny plan wynagrodzeń realizuje strategię firmy Kaufland, która ma na celu zapewnienie swoim pracownikom jak najlepszych warunków pracy za sprawiedliwe i odpowiednie wynagrodzenie. Proponując nowy dodatek chcieliśmy szczególnie docenić tych pracowników, którzy wyróżniają się dużą dyspozycyjnością i wzorową obecnością w pracy. Jesteśmy zdeterminowani, aby być pracodawcą pierwszego wyboru w sektorze handlowym. Dlatego regularnie dokonujemy przeglądu wynagrodzeń i świadczeń pozapłacowych, aby były one atrakcyjne zarówno dla obecnych, jak i przyszłych pracowników” – zapewnia Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska.

Według informacji Bankier.pl, w 2017 roku początkujący kasjer w Kauflandzie otrzymywał 2600 złotych brutto, po 6 miesiącach 2700 złotych brutto, po 1 roku 2800 złotych brutto, a po 2 latach 2900 złotych brutto. Sieć zatrudnia według danych za wrzesień 2017 roku 16 tys. pracowników, w tym 14 tys. to pracownicy marketów. 

Przypomnijmy, że dodatek za brak nieplanowanych nieobecności funkcjonuje obecnie w sieciach Jeronimo Martins Polska. W Biedronce do niedawna pozbawiano pracowników premii w przypadku choćby jednej nieobecności. Od tego roku zatrudnieni w sieci Biedronka, w centrach dystrybucyjnych i w Fabryce Zup, będą otrzymywać 100 proc. przy braku nieobecności, 75 proc. w przypadku jednego dnia nieplanowanej i usprawiedliwionej nieobecności i 50 proc. jej wartości przy dwóch absencjach. 

Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 7 jasiek2017

DO 400 zl czyli jak bedzie 15 zl to wszystko ok )))))

! Odpowiedz
7 7 javelin11

w Warszawie przed wejściem do każdego Lidla jest baner z ofertą pracy, pensja do 4050 zł brutto (magiczne słowo "do"). pewnie na starcie dadzą z 3k brutto + jakiś dodatek motywacyjny rzędu 500 zł. za mniej tutaj nikt do roboty nie pójdzie.

! Odpowiedz
1 15 h-b

Najprędzej dadzą 3/4 Etatu ,żeby jeszcze nie paść z głodu przy robocie.

! Odpowiedz
3 26 h-b

Jeśli jest tak coraz lepiej w handlu sieciowym niby w zarobkach to czemu wszędzie w Korpo handlu jest ciągle na okrągło tyle braków kadrowych i ogrom rotacji pracowników...Zresztą nie tylko w handlu !.Może trzeba jeszcze zmienić panujący toksyczny klimat zarządzania i pracy w wielu firmach .......

! Odpowiedz
7 35 do_niczego

2600,2700,2800,2900 brutto a podobno według GUSu przeciętne wynagrodzenie w PL wynosi 5200 zł brutto. No tak Wojciechowska w NBP 65 tyś zł,kasjer w kauflandzie 2600zł razem przeciętnie mają 33,800 tyś zł. BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ kraj podzielony.Niemcy wyzyskują Polaków jak chcą w ich własnym kraju,markety,fabryki itp.

! Odpowiedz
7 6 klejnotnilu

Jakbyś w szkole więcej się uczył, rozumiałbyś co oznacza słowo "przeciętne" w kontekście populacji (a i wtedy byś pewnie więcej zarabiał i nie bóldupił na forum internetowym).

! Odpowiedz
3 36 sebik31

W Czechach od marca maja wszyscy pracownicy (kasjer,magazyner,sprzataczka itd) 24000 kč
to jest 4000 zł.Myśle, že Polacy powini dostawać tyle samo.

! Odpowiedz
5 29 mirekb215

2900 brutto? Im sie czasami coś nie pomyliło? jeśli nie pomyliło to tragedia.

! Odpowiedz
22 6 klejnotnilu

Otrzymują 2900 za wykonywanie pracy wartej może z 1500 zł, rzeczywiście tragedia...

! Odpowiedz
5 40 grzegorzkubik

Dodatek motywacyjny? Powinna wzrosnać podstawa wynagrodzenia dla wszystkich.

! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.