REKLAMA
BELKA ZA 2022 ROK

ZUS finansuje kursy bezpieczeństwa pracy na budowach

2016-10-10 13:02
publikacja
2016-10-10 13:02

Pracownicy firm budowlanych z całej Polski mogą do końca listopada bezpłatnie korzystać ze szkoleń z zakresu bezpieczeństwa pracy na budowach. Szkolenia finansowane są przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Program szkoleń przygotowało Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie.

fot. / / YAY Foto

W kursach może wziąć udział ponad 3 tysiące pracowników, zatrudnionych zarówno w oparciu o umowy o pracę, jak i na umowy cywilnoprawne. Poruszane są kwestie bezpieczeństwa przy pracach między innymi w wykopach, na wysokości czy liniach energetycznych.

Budownictwo to branża, która przoduje w niechlubnej statystyce wypadków przy pracy. Każdego roku na polskich budowach dochodzi do ponad 120 śmiertelnych wypadków, co oznacza, że co trzy dni ginie człowiek. Dziewięć na dziesięć wypadków spowodowanych jest brakami w wiedzy z zasad bezpieczeństwa. Dotyczy to zarówno pracowników, jak i ich przełożonych.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Elżbieta Łukowska/ dyd

Źródło:IAR
Tematy
Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~PIN3456
gdzie teraz w firmach są behapowcy , czyżby nie było przepisów w tej kwestii
~polak2
I tak marnuje kasę wyrwana daninami .........niby im brakuje w ZUS ale na pierdoły to maja .Każdy fachowiec zna BHP tylko nie stosuje .........?czy od tego będzie mniej wypadków 100% nieeeeeeeeeeee.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki