REKLAMA

Z tych aplikacji mobilnych korzystamy najczęściej

2018-01-19 09:55
publikacja
2018-01-19 09:55

YouTube, Messenger i Facebook były najpopularniejszymi aplikacjami wśród Polaków w 2017 r. Największy wzrost zainteresowania w ciągu ostatnich 12 miesięcy odnotowała aplikacja Rossmann. Zdecydowanie najczęściej sięgamy po aplikacje społecznościowe, bardzo rzadko korzystamy z tych informacyjnych.

/ fot. Novic / YAY Foto

Podczas gdy z media społecznościowe odwiedzamy głównie przez aplikacje, treści informacyjnych szukamy bezpośrednio na stronach internetowych – wynika z danych Spicy Mobile przygotowanych dla portalu Wirtualnemedia. Na próżno szukać w zestawieniu więc specjalnie przeznaczonych do tego aplikacji. Częściej pojawiają się tam z kolei komunikatory, aplikacje zakupowe czy gry.

Pod uwagę przy tworzeniu rankingu wzięto użytkowników telefonów i tabletów z systemem Android. W 2017 r. najchętniej korzystali oni z aplikacji YouTube – jego zasięg utrzymywał się na poziomie 60 proc. przez cały ubiegły rok. Ponad 40-proc. zasięgiem pochwalić się mogły dwie aplikacje ze stajni Marka Zuckerberga – Messenger i Facebook. 30 proc. posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym Android korzystało z aplikacji pocztowej Gmail.

Dobrze w 2017 r. radziły sobie aplikacje zakupowe. Warto wśród nich wskazać dwie – Rossmann i AliExpress Shopping App. Ta pierwsza zanotowała wyjątkowo imponujący wzrost popularności. Jeszcze na początku 2017 r. jej zasięg nie przekraczał 0,5 proc., pod koniec ubiegłego roku korzystało z niej 14 proc. użytkowników. Rosnąca popularność chińskiego portalu zakupowego AliExpress przekłada się również na stosunkowo wysoki zasięg jego aplikacji wśród Polaków – w najlepszym dla niej miesiącu, listopadzie, przekraczał on 13 proc. Najwyższe miejsce spośród aplikacji do robienia zakupów w rankingu zajęło Allegro, które uplasowało się na 8. pozycji.

W rankingu 20 najczęściej używanych przez Polaków aplikacji znalazły się także trzy gry - Subway Surfers, Pou i My Talking Tom. Zajęły one odpowiednio 16., 17. i 19. miejsce.

/ wirtualnemedia.plŹródło:
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki