Wzrosty na Wall Street. Netflix pociągnął Nasdaq do nowego rekordu

2020-07-10 22:49
publikacja
2020-07-10 22:49
fot. LUCAS JACKSON / Reuters

Piątek na Wall Street przyniósł solidne wzrosty dzięki nadziejom na skuteczny lek przed Covid-19, chociaż inwestorzy w dalszym ciągu obawiają się o wzrost liczby przypadków koronawirusa w USA, co może negatywnie wpłynąć na odbicie w gospodarce. Rosnące akcje m.in. Netfliksa pociągnęły Nasdaq do kolejnego ostatnio historycznego rekordu.

Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł 369 punktów, czyli 1,44 proc. i wyniósł 26 075,30 pkt.

S&P 500 zwyżkował 1,05 proc. i wyniósł 3 185,04 pkt.

Nasdaq Comp. poszedł w górę 0,66 proc., do 10 617,44 pkt.

„Niewłaściwie zarządzany kryzys zdrowia publicznego w wielu stanach oznacza, że korzyści krótkoterminowe z szybkiego otwarcia gospodarek zmienią się w średniookresową powolność we wzroście działalności gospodarczej, gdy dystansowanie społeczne zostanie ostatecznie zniesione, a lęk przed zarażeniem pozostanie. Widać teraz, że gospodarka USA wkracza w III kw. ze znacznie mniejszą dynamiką wzrostu, niż wcześniej oczekiwano” - powiedział Gregory Daco, główny ekonomista ds. USA w Oxford Economics.

"Zwyżkowy trend nadal trwa na większości wskaźników, ale ta sytuacja zwiększa prawdopodobieństwo nieznacznie mniejszego ukierunkowania rynków w nadchodzących tygodniach, ponieważ inwestorzy mogą czekać na znaczny postęp w zwalczaniu pandemii, zanim zwiększą swoją ekspozycję na bardziej ryzykowne aktywa” - powiedział Pierre Veyret, analityk techniczny w ActivTrades.

Akcje Wells Fargo szły w górę o 1,5 proc. Media podają, że bank zamierza zwolnić dziesiątki tysięcy pracowników w celu redukcji kosztów wobec kryzysu po pandemii koronawirusa.

W przyszłym tygodniu rozpoczyna się sezon wyników w USA za III kw. Swoje sprawozdania finansowe przedstawią m.in. JPMorgan, Bank of America, Wells Fargo, Goldman Sachs, BNY Mellon, Citigroup, BlackRock, Johnson & Johnson, Netflix i Alcoa U.S.

Ceny produkcji sprzedanej przemysłu PPI w USA w czerwcu spadły o 0,2 proc. w ujęciu miesiąc do miesiąca, rok do roku spadły o 0,8 proc. Analitycy spodziewali się, że PPI wzrośnie o 0,4 proc. mdm, a po wyłączeniu cen żywności i energii oczekiwali +0,1 proc. mdm wobec, odpowiednio: -0,4 proc. i -0,1 proc. miesiąc wcześniej. Po wyłączeniu cen żywności i energii, indeks PPI spadł o 0,3 proc. mdm, a rdr wzrósł o 0,1 proc.

kkr/ pr/ jm/

Źródło:PAP
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
marxs
hahaha a najlepsza w tej hamerykańskiej szulerni zwanej WallStreet jest firma Nikola która nic nie robi,nic nie produkuje,nie ma żadnych pracowników poza prezesami a ma kapitalizację ponad 20 mld $ większą niż Fiat
santoriusz
i tym sposobem Nasdaq wszedł do bajkowego świata W Disneya
pragmatyk4
A dokładnie z tej bajki obudzi ich Disney, jak tylko wejdzie do Polski to dużo osób przejdzie na Disneya +, ja już czekam :-) Po prostu Disney ma dużo bogatszą ofertę dobrej starej rozrywki :-)
mooooo
Tego brudu i smrodu zza oceanu już się nie da czytać komu oni chcą imponować
talmud
chamerykanska "gospodarka" z roku na rok coraz bardziej kurczy sie - lokomotywa rozwoju świata jest gospodarka chinska - tzw giełda chamerykanska to klasyczny ponzi scheme/piramida finansowa funkcjonuje tylko dlatego bo makulatura $ wymieniana jest na dobra & usługi światowe ......akceptacja makulatury jest wymuszana chamerykanska "gospodarka" z roku na rok coraz bardziej kurczy sie - lokomotywa rozwoju świata jest gospodarka chinska - tzw giełda chamerykanska to klasyczny ponzi scheme/piramida finansowa funkcjonuje tylko dlatego bo makulatura $ wymieniana jest na dobra & usługi światowe ......akceptacja makulatury jest wymuszana przez system bankowy swift ktory kontroluje fed......fed to glowny "nabywca" papierów dłużnych & akcji na "gieldzie"........wszystko teraz bedzie zależało od decyzji chin kiedy pozbędą sie makulatury $ ( pas & szlak) & zaczna wystawiać faktury za swoje dobra & usługi w chińskim yuan........to bedzie koniec "wzrostow" & nadziei.......LOL
(

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki