REKLAMA

Wyłączność na negocjacje ws. kupna PKP Energetyka ma fundusz CVC

2015-07-06 16:15
publikacja
2015-07-06 16:15

Wyłączność na negocjacje w procesie prywatyzacji PKP Energetyka otrzymał fundusz CVC - podały w komunikacie PKP.

"Kolejny etap negocjacji rozpocznie się w najbliższych dniach. Zgodnie z przyjętym harmonogramem transakcja zostanie sfinalizowana w trzecim kwartale tego roku" - poinformował cytowany w raporcie Sławomir Baniak, dyrektor zarządzający ds. prywatyzacji i nadzoru właścicielskiego.

CVC to fundusz private equity i firma doradztwa inwestycyjnego, posiadająca sieć 22 biur na terenie Europy, Azji i Stanów Zjednoczonych. CVC zarządza środkami ponad 300 inwestorów z Ameryki Północnej, Europy, Azji i Bliskiego Wschodu. Bieżąca wartość aktywów firmy przekracza 52 mld USD.

Obecnie fundusze CVC posiadają udziały w ponad 50 spółkach na całym świecie. Roczne przychody firmy wynoszą ok. 130 mld USD.

Prywatyzacja PKP Energetyka ruszyła pod koniec ubiegłego roku. (PAP)

morb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Karnowski_do_gazu
Jakub Karnowski - największe żydzisko w 4 RP "prezes" PKP S.A musi się nachapań premią prywatyzacyjną... wali go czy firma przynosi zyski i jest najbardziej rentowną spółką w grupie pkp... Powinno się takich ustawiać pod murem i rozstrzeliwać w trybie natychmiastowym... Złodziejowi kończy się wakat to musi Jakub Karnowski - największe żydzisko w 4 RP "prezes" PKP S.A musi się nachapań premią prywatyzacyjną... wali go czy firma przynosi zyski i jest najbardziej rentowną spółką w grupie pkp... Powinno się takich ustawiać pod murem i rozstrzeliwać w trybie natychmiastowym... Złodziejowi kończy się wakat to musi nakraść i rozsprzedać ile się da... zdychaj gnido i bój się chodzić po POLSKIEJ ulicy !!!!
~swoj
Sprzedaz funduszom panstwowego majatku powinna byc sakazana. Kto jest niby właścicielem tego funduszu personalnie? Nigdy nie wiadomo... gdzie placa podatki? To krotkowzrocznosc. Kase przejemy a podatki pojda za granicę.
~j23
No i koniec sprzedadzą państwową firmę która przynosi zyski .Czas się zawijać z tego kraju rządzącego przez POje...w i żydów

Powiązane: Energetyka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki