REKLAMA

Wnorowski z RPP: Polskiej gospodarce w 2023 r. nie grozi recesja

2022-11-30 16:02
publikacja
2022-11-30 16:02

Polskiej gospodarce w 2023 r. nie grozi recesja, a dane o PKB za III kw. są umiarkowanie dobre - powiedział w Radiu Maryja członek RPP Henryk Wnorowski.

Wnorowski z RPP: Polskiej gospodarce w 2023 r. nie grozi recesja
Wnorowski z RPP: Polskiej gospodarce w 2023 r. nie grozi recesja
fot. Anatol Chomicz / / FORUM

"Zaczęło się hamowanie (gospodarki - PAP), ale wygląda na to, że nie jest to jeden z najczarniejszych scenariuszy. (...) To nie są bardzo złe informacje, to są informacje umiarkowanie dobre, które pozwalają przypuszczać w świetle informacji, które do nas dopływają, jeżeli chodzi o główne elementy polityki gospodarczej na najbliższy okres, że nie grozi nam recesja. Oczywiście rok 2023 r. to będą jeszcze niższe przyrosty (PKB - PAP), ale recesja w tym momencie nam nie grozi" - powiedział Wnorowski, pytany o komentarz do środowego odczytu PKB Polski za III kw.

GUS podał, że w III kw. 2022 r. PKB wzrósł o 3,6 proc. rdr wobec odczytu flash na poziomie 3,5 proc. i wzrostu o 5,8 proc. w II kw. (PAP Biznes)

tus/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking najtańszych kont firmowych

Ranking najtańszych kont firmowych

Komentarze (5)

dodaj komentarz
simonsoft8
wie tyle że zaraz będzie mówić co innego. myli się albo pyta o drogę
podatnik-
Przypominam, o czym Pan/Pani pisze funkcjonariusz Wnorowski ano mówicie funkcjonariuszu o PRLu bis gdzie jest kilka montowni, kilka zakładów rzemieślniczych i troszkę kopalin niestety niedochodowych! a wygląda to tak: ani to kraj ani to państwo ten PRL bis, który 1 grudnia 2022 to bardziej kolonia niewolnicza niż kraj, stworzony Przypominam, o czym Pan/Pani pisze funkcjonariusz Wnorowski ano mówicie funkcjonariuszu o PRLu bis gdzie jest kilka montowni, kilka zakładów rzemieślniczych i troszkę kopalin niestety niedochodowych! a wygląda to tak: ani to kraj ani to państwo ten PRL bis, który 1 grudnia 2022 to bardziej kolonia niewolnicza niż kraj, stworzony przy stole zwanym okrągłym i podczas pijackich libacji w Magdalence pod polityczną mafię, kolesiów, przekrętów, złodziejstwa i niespotykaną arogancję władzy! Bardziej miejsce dla kombinatorów, gdzie zwykły człowiek jest niczym, a przestępców się chroni. Zwykły człowiek nie odczuwa że to "jego kraj", gdzie miliony młodych, zdolnych, wykształconych, kreatywnych ludzi wyjechało za przysłowiowym chlebem? Gdzie przyzwoity człowiek nie ma szans na pracę, bo ją po znajomości dostają kolesie, gdzie na badania czy operację czeka się kilka lat. I na koniec gdzie już w 2009 r. człowiek Prezydenta śp. Lecha Kaczyńskiego Piotr Kownacki jako prezes PKN Orlen zarabiał dziennie 31.000,00 PLN słownie trzydzieści jeden tysięcy złotych a maksymalna emerytura powstańca, który walczył za Warszawę wraz z kombatanckimi dodatkami wynosi 1.500,00 PLN słownie jeden tysiąc pięćset złotych miesięcznie i to wszystko powstało pod czujnym okiem dwóch niezależnych telewizji założonych przez kapusi SB i którego całkowite zadłużenie przekroczyło 7 bilionów(naszych bilionów) PLN. Tak więc na początek trzeba powołać/założyć/zbudować państwo o nazwie Polska.! Następnie troszkę sprawiedliwości w stylu Maximilien Marie Isidore de Robespierre następnie od USA zaległy Plan Marshall'a lub od Rosji, to tyle na początek! Tak więc recesja jako kategoria ekonomiczna, która występuje jak jest gospodarka a skoro w PRLu jej brak to i recesja nie ma się do czego przyczepić!
jas2
Mieszasz prawdę z kłamstwem a to źle o tobie świadczy.
sterl
Żebyś się nie zdziwił.. jak zleci wszystko na p.sk.
aszkenazyjski
Playboy, ale kto to.

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki