REKLAMA

Włochy zapraszają bogatych cudzoziemców i oferują im podatek liniowy

2017-03-09 06:10
publikacja
2017-03-09 06:10

100 tysięcy euro i jest się w porządku wobec fiskusa - taką propozycję mają Włochy dla bogatych cudzoziemców. Tym rocznym podatkiem liniowym władze w Rzymie chcą zachęcić krezusów, by zamieszkali w tym kraju. W zamian za tę kwotę oferują prawo pobytu.

fot. / / thetaXstock

Podkreśla się, że oferta nowego podatku od dochodów uzyskanych za granicą skierowana jest przede wszystkim do Brytyjczyków w związku ze zbliżającym się Brexitem.

Chodzi - jak wyjaśniono - o przyciągnięcie posiadaczy wielkich majątków i zachęcenie ich do przeniesienia do Italii rezydencji podatkowej. W ich stronę, zauważa prasa, patrzy przede wszystkim Mediolan, który ma nadzieję na to, że wiele najbogatszych osób zechce przeprowadzić się tam po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE.

Szczegóły tego rozwiązania, przewidzianego w tegorocznej ustawie budżetowej, opublikowała włoska agencja podatkowa, która wyjaśniła, że na pozostałych członków rodziny nałożony zostanie roczny podatek w wysokości 25 tysięcy euro.

Ci, którzy zdecydują się skorzystać z tej oferty, nabędą prawa do takiej formy płacenia podatku przez najbliższe 15 lat.

Podstawowym wymogiem, jaki należy spełnić, jest- oprócz majątku - to, że nie rezydowało się we Włoszech przez co najmniej 9 ostatnich lat. W ten sposób fiskus postanowił nie dopuścić do tego, aby z takiej możliwości skorzystały osoby, które wyjechały z Italii, a teraz chciałaby wrócić i płacić podatek według tych ulgowych zasad.

Kwotę 100 tysięcy euro należy zapłacić w jednej racie.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

sw/ mmi/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~autor
I od razu wychodzi równość wobec prawa. Jak jesteś bogaty to możesz sobie wybierać gdzie będziesz płacić podatek i na jakich warunkach. Każdy inny musi płacic wg sztywnych zasad.
~mwa
Czyli np. francuscy bogacze przeniosą się do Włoch. Coś czuję że niedługo kolejne państwa zaczną wprowadzać takie prawo i np. włoscy bogacze przeniosą się do Francji. Wynik - najbogatsi będą płacić najniższe podatki.
~aaaaa
Tak było, jest i będzie. Każda próba podwyżki podatków lub rozdawnictwa socjalu kończy się zwiększeniem rozwarstwienia społeczeństwa i zwiększeniem bogactwa krezusów kosztem biedoty.
Wniosek: jeden liniowy podatek 10% dla firm i 10% dla obywateli (plus 10% na emeryturę i służbę zdrowia). Proste by było i oszukiwać
Tak było, jest i będzie. Każda próba podwyżki podatków lub rozdawnictwa socjalu kończy się zwiększeniem rozwarstwienia społeczeństwa i zwiększeniem bogactwa krezusów kosztem biedoty.
Wniosek: jeden liniowy podatek 10% dla firm i 10% dla obywateli (plus 10% na emeryturę i służbę zdrowia). Proste by było i oszukiwać by się nie za bardzo dało czy opłacało.
~zez odpowiada ~aaaaa
ale żeby było po równo - każda próba OBNIŻKI podatków też kończy się większym rozwarstwieniem, wystarczy spojrzeć na politykę fiskalną Regana i jej "wyniki"
~mk
Z treści artykułu wynika, że jest mowa o podatku pogłównym. Płacisz jedną stawkę rocznie.
~Mewa
A co polski rząd ma do zaoferowania w tym zakresie? Jaki pomysł?
Czy znów tylko prezes obmyśla kolejną aferę w Europie lub instalację kolejnego Misiewicza?

Powiązane: Podatek liniowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki