REKLAMA

Włochy: wotum zaufania dla rządu ws. związków jednopłciowych

2016-05-11 16:09
publikacja
2016-05-11 16:09

Włoska Izba Deputowanych udzieliła w środę wotum zaufania rządowi Matteo Renziego w sprawie ustawy o związkach cywilnych osób tej samej płci, co oznacza faktycznie, że zostanie ona przyjęta. Ma to nastąpić w osobnym głosowaniu wieczorem.

Włochy: wotum zaufania dla rządu ws. związków jednopłciowych / theta

Centrolewicowy rząd, uważający ustawę za jeden ze swych priorytetów, połączył głosowanie nad nią z głosowaniem nad wotum zaufania. Za wotum głosowało 369 deputowanych, przeciwko było 193.

Ustawa w ostatnich miesiącach wywołała gorące polemiki oraz protesty Kościoła katolickiego i związanych z nim środowisk. W lutym ustawę przyjął Senat.

Premier Renzi wytłumaczył, że wystąpił przy tej okazji o głosowanie nad wotum zaufania, gdyż zgodnie z regulaminem prac parlamentu w takich przypadkach nie ma dyskusji w Izbie, lecz składane są tylko krótkie oświadczenia. Szef rządu podkreślił, że podjął tę decyzję wyłącznie po to, by nie przedłużać prac nad ustawą i że zależy mu tylko na czasie.

Zaniepokojenie taką procedurą prac wyraził Episkopat Włoch, oceniając, że taki ich tryb to "porażka dla wszystkich", ponieważ nie dopuszcza się do dyskusji nad kwestią moralną.

Ustawa nie zrównuje związków cywilnych z małżeństwami, ale przyznaje różne prawa osobom, które je zawrą. Chodzi między innymi o kwestie dziedziczenia.(PAP)

sw/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~qqqqqqqqqq
W czym gorszy jest związek jednopłciowy od heteroseksualnego małżeństwa, w którym jedno (mąż albo żona) jest całkowicie bezpłodne?

W obydwu przypadkach mamy do czynienia z miłością, która nie zaowocuje spłodzeniem potomstwa, ale każda miłość jest piękna. Niezależnie od tego, co dzieje się w sypialni.
~JSp
Smutne. I do tego "w takich przypadkach nie ma dyskusji w Izbie".
~siunek
czyli coraz bliżej szariatu, jak już nastąpi wymiana obecnej ludności włoch na nową.
~Artur
Na to zaczyna wyglądać. Niestety.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki