REKLAMA

Właściciel sieci klinik Omikron złożył pozew przeciwko WHO

2021-12-05 10:00
publikacja
2021-12-05 10:00
Właściciel sieci klinik Omikron złożył pozew przeciwko WHO
Właściciel sieci klinik Omikron złożył pozew przeciwko WHO
fot. DENIS BALIBOUSE / / Reuters

Rosyjski przedsiębiorca Aleksandr Padar, właściciel sieci przychodni okulistycznych na Syberii o nazwie Omikron, złożył pozew sądowy przeciwko Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Biznesmen chce, by WHO nie używała nazwy omikron wobec nowego wariantu COVID-19.

"Zajmujemy się zdrowiem i bardzo nie chcemy, by +omikron+ kojarzył się ze szkodami dla ludzkiego zdrowia. Naszym zadaniem jest zabronienie używania słowa +omikron+ w kontekście wariantu koronawirusa" - powiedział Padar dziennikowi "Kommiersant".

Pozew złożony został w sądzie arbitrażowym w obwodzie moskiewskim. Stroną pozwaną jest biuro WHO w Moskwie. Biznesmen zapewnił, że jest właścicielem znaku handlowego omikron. W pozwie poprosił sąd, by zabronił WHO używania tej nazwy w kontekście epidemii koronawirusa, ponieważ "wyrządza to szkodę reputacji" firmy. Wskazał także, że wydał wiele pieniędzy na reklamę, aby nazwa jego klinik stała się rozpoznawalna.

Przychodnie, których właścicielem jest przedsiębiorca, działają w obwodach nowosybirskim i kemerowskim na Syberii, łącznie w 11 miastach. Pierwsza przychodnia pojawiła się w 2015 roku.

Z Moskwy Anna Wróbel

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (6)

dodaj komentarz
bhaha
pi i sigma też protestowały to wypadło na omicrona
a co będzie jak będzie omega? kościół wpadnie w szał
tyle kasy na reklame poszło
fiat126p
Wirus ma ok. 100 nm średnicy czyli 0,1 mikrometra (w skrócie 0,1 mikrona) czyli
0.1micron , ktoś źle przepisał i wyszedł
Omicron
tatolotek
Pewnie niewiele osób zwróciło uwagę ale WHO przeskoczyło o dwie literki. Obecny wariant powinien się nazywać Nu ale tu powstaje problem. Po Nu jest Xi czyli imię tego, którego imienia wymawiać w takim kontekście nie wolno. CCP czuwa.
broiniac
"'Nu' is too easily confounded with ‘new,’ and ‘xi' was not used because it is a common last name, and WHO best practices for naming disease suggest avoiding ‘causing offence to any cultural, social, national, regional, professional or ethnic groups,’" a WHO spokesperson told Fox News in a statement "'Nu' is too easily confounded with ‘new,’ and ‘xi' was not used because it is a common last name, and WHO best practices for naming disease suggest avoiding ‘causing offence to any cultural, social, national, regional, professional or ethnic groups,’" a WHO spokesperson told Fox News in a statement on Saturday.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
pstrzezek
Niezłe :) Tak jakby opatentował tą literę alfabetu. Podobny pozew mógł zgłosisz producent piwa Corona. Ale doszedł do wniosku że lepszej promocji nie można sobie wyobrazić

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki