REKLAMA

"Władca pierścieni" od Amazona najdroższym serialem w historii

2021-04-20 12:00
publikacja
2021-04-20 12:00
"Władca pierścieni" od Amazona najdroższym serialem w historii
"Władca pierścieni" od Amazona najdroższym serialem w historii
/ FORUM

Amazon Prime Video zrealizuje najdroższy serial w historii. Będzie nim "Władca pierścieni", a pierwszy sezon produkcji przedstawiającej tolkienowskie Śródziemie pochłonie aż 465 mln dol.

"Rzuć wszystko i oglądaj seriale" - to pokusa, która niektórym z nas towarzyszy od dawna, a której pandemiczne zamknięcie w domach wyjątkowo sprzyja. Dla platform streamingowych poprzedni rok był bardzo udany i być może serwisy takie jak Netflix czy HBO GO niedługo na dobre zastąpią tradycyjną telewizję.

Ale to, co szykuje platforma Amazon Prime Video, może sprawić, że przed ekranami zasiądą nie tylko miłośnicy takiej formy spędzania wolnego czasu. Okazuje się, że wkrótce będziemy mogli oglądać najdroższą produkcję serialową w historii. Jak donosi "The Hollywood Reporter", pierwszy sezon "Władcy pierścieni" ma kosztować Amazon Studios 465 mln dol., a w planach jest realizacja pięciu serii. Nie wiemy jeszcze, kiedy serial pojawi się w sieci. Wśród prawdopodobnych dat premiery wymieniany jest koniec tego lub przyszły rok.

Realizowana w Nowej Zelandii produkcja opowie o wydarzeniach sprzed podróży Drużyny Pierścienia, którą z powodzeniem zekranizował Peter Jackson (przypomnijmy - 17 statuetek Oscara). Będziemy śledzić losy nie tylko znanych już bohaterów, ale także nowych postaci. Wcielą się w nie m.in.: Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Ismael Cruz Cordova, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Megan Richards, Charlie Vickers oraz Daniel Weyman. Za scenariusz odpowiadają JD Payne i Patrick McKay, a za produkcję - Bryan Cogman.

Prawa do ekranizacji "Władcy pierścieni" Amazon kupił w 2017 r. za 250 mln dol. Nad serialem współpracuje z Tolkien Estate and Trust, HarperCollins i New Line Cinema - oddziałem Warner Bros Entertainment. 

I wiele wskazuje na to, że planowana superprodukcja - biorąc pod uwagę popularność, jaką cieszyła się tolkienowska trylogia w kinach - tylko umocni pozycję streamingowych gigantów. W tym kontekście warto przywołać raport "Polaków portfel własny - zakupy w dobie pandemii":

"Korzysta z nich (usług subskrypcyjnych - red.) już niemal połowa z nas, z czego najwięcej płaci za dostęp do platform z filmami i serialami takimi jak Netflix, HBO GO czy Amazon Prime (35 proc.). Wśród młodszych Polaków serwisy te praktycznie zastąpiły tradycyjną telewizję, co widać po odpowiedziach badanych przez bank. Subskrybowanie ich deklaruje aż 72 proc. ankietowanych w wieku 18-29 lat i 50 proc. 30-latków. Dostęp do zróżnicowanej oferty filmów i seriali jest istotny niezależnie od dochodów, korzysta z niej co czwarty Polak zarabiający do 1999 zł miesięcznie (26 proc.)" - podaje serwis prnews.pl na podstawie raportu przeprowadzonego na zlecenie Santander Consumer Banku.

ŁG

Źródło:
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
langdon25
Kiedy TVPiS nakręci 24 odcinkowy serial „Prezes Polski” ?

Jarkowi się należy !

Toż to będzie hit na skalę wszechświata .
przemek_opinia
Władca Pierścieni i komentarz o TVP... fanatyzm PO... bez komentarza.
langdon25
Można na Amazonie oglądać TVTrwam ?
stachsgh
czekamy na grę ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=GKSmsvWXuKA
dziki_losos
No to sobie w Polsce nie pooglądamy, bo to Amazon Prime. Nie dla psa kiełbasa...
przemek_opinia
Nagle się okaże, że Śródziemie (kraina w której rozgrywa się akcja) jest zamieszkane przez murzynów??? Oby poprawność polityczna ominęła ten serial.
tubak
Nawet tu nie odpuścisz sobie narodowcu.
kochan
Upraszczasz bardzo.
Ja myślę, że murzyni geye i lesbijki będą mądrzejsi i będą walczyć o wolność i dobrostan ogólny.
Tkz czarne charaktery to na bank będą biali mężczyźni, hetero oczywiście
przemek_opinia odpowiada tubak
Odpuść sobie TVN lewicowcu.
I co to wnosi do dyskusji, poza tym, że mnie szufladkujesz, a ja ciebie.
Mogę wyrazić swoją opinię dotyczącą mojej ulubionej książki i tego jak to może wyglądać w serialu? Czy już mi nie wolno i zabraniasz według "tolerancji" i "wolności słowa" według lewicy.
Odpuść sobie TVN lewicowcu.
I co to wnosi do dyskusji, poza tym, że mnie szufladkujesz, a ja ciebie.
Mogę wyrazić swoją opinię dotyczącą mojej ulubionej książki i tego jak to może wyglądać w serialu? Czy już mi nie wolno i zabraniasz według "tolerancji" i "wolności słowa" według lewicy.
To tak samo jak fani Wiedźmina mogą wyrażać opinie, że aktorzy kolorem skóry nie odzwierciedlają tych z książki. Jest to tylko opinia, ale fanatyczne umysły widzą w tym rasizm. Jestem ciekaw jak zareagowaliby fani książki, gdzie bohaterowie są czarnego koloru skóry, a w filmach, serialach robi się z nich białych. To dopiero byłby według niektórych rasizm. Bowiem liczy się tylko opinia jeden ze stron. I to jest właśnie poprawność polityczna.
przemek_opinia odpowiada przemek_opinia
To tak samo jak fani Wiedźmina mogą wyrażać opinie, że aktorzy kolorem skóry nie odzwierciedlają tych z książki. Jest to tylko opinia, ale fanatyczne umysły widzą w tym rasizm. Jestem ciekaw jak zareagowaliby fani książki, gdzie bohaterowie są czarnego koloru skóry, a w filmach, serialach robi się z nich białych.To tak samo jak fani Wiedźmina mogą wyrażać opinie, że aktorzy kolorem skóry nie odzwierciedlają tych z książki. Jest to tylko opinia, ale fanatyczne umysły widzą w tym rasizm. Jestem ciekaw jak zareagowaliby fani książki, gdzie bohaterowie są czarnego koloru skóry, a w filmach, serialach robi się z nich białych. To dopiero byłby według niektórych rasizm. Bowiem liczy się tylko opinia jeden ze stron. I to jest właśnie poprawność polityczna.

Powiązane: Platformy streamingowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki