REKLAMA
WAŻNE

Wiosna z GE Volunteers w GE Money Banku

2009-05-22 06:40
publikacja
2009-05-22 06:40
Na przełomie maja i czerwca wolontariusze z GE Money Banku zrealizują sześć projektów charytatywnych w ramach corocznej akcji „Wiosna z GE Volunteers”
Tegoroczną „Wiosnę z GE Volunteers” zainaugurował wewnętrzny konkurs dla pracowników GE Money Banku na najlepszy autorski projekt charytatywny. Sześć projektów, które zwyciężyły w tym konkursie, ma na celu pomoc dzieciom oraz osobom niepełnosprawnym. 

Organizacja wolontariatu pracowniczego GE Volunteers funkcjonuje w Polsce od 2006 roku. W tym czasie wolontariusze pomogli kilku tysiącom osób i nawiązali stałą współpracę z domami dziecka oraz różnego typu ośrodkami opieki społecznej w całym kraju. W każdy realizowany projekt angażuje się kilkunastu lub kilkudziesięciu pracowników GE Money Banku. 

Wolontariusze z GE Money Banku zaplanowali tej wiosny następujące projekty:

Gdańsk

„Przedszkolna dżungla” - I etap 22-24 maja, II etap 28 maja


Pracownicy wraz z kadrą zarządzającą GE Money Banku z Gdańska wyremontują i udekorują hol przedszkola nr 35 tak, aby wchodzące do przedszkola dzieci miały wrażenie, że są w kolorowej dżungli. 

„Iskierka” - 25 maja-6 czerwca

Wolontariusze z gdańskiego GE Volunteers pomogą w dokończeniu remontu w rodzinnym domu dziecka na gdańskiej Zaspie, kupią rowery dla sześciorga dzieci w nim mieszkających 
i zabiorą dzieci na całodniową wycieczkę drezynami zakończoną ogniskiem. 

„Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom...” - 30 maja

Placówki wsparcia dziennego przy ul. Wajdeloty w dzielnicy Gdańska Wrzeszcz zyskają dzięki pracy wolontariuszy ogrodzenie imitujące kamieniczki gdańskiej starówki, planszę z mapą dzielnicy i lokalizacją placówki oraz ozdobną nazwę nad bramą. Projekt ten wpisuje się 
w program „Ogród na Wajdeloty”, którego celem jest stworzenie w tej części miasta miejsca przyjaznego osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom.

„Udane wakacje” - 30-31 maja

Wolontariusze z GE Money Banku już od kilku lat pomagają wychowankom domu Dziecka w Tczewie, nie tylko ułatwiając im codzienne życie, ale również umilając wakacje. Co roku wolontariusze jeżdżą wiosną do Ocypla i wykonują prace remontowe w ośrodku wakacyjnym należącym do Domu Dziecka. Dzięki ich zaangażowaniu miejsce, w którym dzieci spędzają wakacje staje się bardziej przyjazne i bezpieczne. W tym roku wolontariusze postawili sobie za cel renowację domków, remont płotu oraz wiosenne porządki. 

Gniezno

„Uśmiech w chorobie dziecka” - 25-29 maja


Pracownicy Banku odnowią i wyposażą świetlicę Oddziału Dziecięcego dla przewlekle chorych w szpitalu przy ul. Św. Jana w Gnieźnie. Wolontariusze wyposażą świetlicę w nowe, kolorowe meble oraz w gry i artykuły papiernicze, które pomogą uprzyjemnić dzieciom pobyt w szpitalu.  Otwarcie odnowionej świetlicy zaplanowano na 1 czerwca. 

„Natura to nasz przyjaciel” - 30 maja

Wolontariusze postanowili zabrać dzieci z Gnieźnieńskich Świetlic Socjoterapeutycznych na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Cicho-sza” w miejscowości Niedźwiedź. Dzieci będą miały nieograniczony kontakt z naturą i ze zwierzętami, które mieszkają w tamtejszym mini zoo. Wolontariusze zadbają także o wspólne gry i zabawy na świeżym powietrzu. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia zaplanowano ognisko z pieczeniem kiełbasek. Podopieczni Świetlic otrzymają również od wolontariuszy upominki na Dzień Dziecka.

Działalność wolontariatu pracowniczego GE Money Banku  została ostatnio doceniona przez Akademię Rozwoju  Filantropii w Polsce, która 18 maja uhonorowała Bank tytułem Dobroczyńcy Roku 2008 w kategorii  „Strategiczne programy społecznego zaangażowania firmy”. 

/ GE Money Bank
Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki