Wielka Brytania: Polak aresztowany za przewóz 20 nielegalnych migrantów

32-letni obywatel Polski został aresztowany po tym, gdy w jego ciężarówce odkryto 20 migrantów z Albanii i Syrii - poinformowało w czwartek ministerstwo spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii. Do zatrzymania doszło we wtorek w Port of Tyne w północno-wschodniej Anglii.

(fot. Thierry Monasse / EastNews)

Prowadzona przez Polaka ciężarówka należy do holenderskiej firmy transportowej i przypłynęła na pokładzie statku z Amsterdamu. Jak poinformowała PAP rzeczniczka ministerstwa spraw wewnętrznych, zatrzymany Polak został w czwartek zwolniony z aresztu za kaucją, ale czeka go dalsze postępowanie przed lokalnym sądem.

Wśród zatrzymanych było dwóch nieletnich, którzy zostali skierowani na dalsze przesłuchania, mające na celu ustalenie ich wieku i sytuacji rodzinnej.

"Oficerowie Straży Granicznej pracują bezpośrednio z policją i innymi instytucjami państwowymi w walce z kryminalnymi gangami, które próbują przemycać migrantów do Wielkiej Brytanii. W celu wzmocnienia kontroli granicznej i zatrzymania wszelkich prób nielegalnego wkroczenia na teren Wielkiej Brytanii używamy najnowszych technologii oraz specjalnie przeszkolonych psów" - podkreśliła rzeczniczka brytyjskiego MSW.

Na początku sierpnia ambasada RP w Londynie wydała ostrzeżenie dla polskich firm transportowych i kierowców ciężarówek wjeżdżających do Wielkiej Brytanii, dotyczące konsekwencji przewozu nielegalnych imigrantów.

Z Londynu Jakub Krupa (PAP)

jak/ mc/ woj/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 0 ~malchik

Glupi polsze narody.

! Odpowiedz
1 15 ~plebs

Manifestacja Polacy Przeciw Imigrantom, Plac Defilad w Warszawie, 12 września (sobota), godz. 16:00. Przyjdźcie walczyć o Polskę i Europę dla Waszych dzieci i przyszłych pokoleń! Komentujcie, aby ogłoszenie pozostawało na topie! Przekazujcie dalej! BĄDŹCIE TWARDZI!

! Odpowiedz
1 11 ~spostrzegawczy

Jak ludzie nie zaczną protestowac na ulicy już teraz prewencyjnie to za kilka lat obudziły się z ręką w nocniku.Islamiści widocznie mają jakiś dalekosiężny plan wobec Europy i Polski.Po co budowaliby meczety nad Wisłą ? Chyba nie po to aby świeciły pustkami.

! Odpowiedz
1 8 ~Dżejms

Dodam jeszcze że tą odpowiedzialność to powinni ponieść ci którzy wpuścili gdzieś np w Grecji a nie kierowca tira. Skoro jest strefa swobodnego poruszania się to mógł brać autostopowiczów. On nie jest od kontroli dokumentów - od tego są odpowiednie służby.
Oczywiście nieco przesadzam bo nie wozi się autostopowiczów na pace. Ale chodzi o zasadę.
Bo z jednej strony to mamy być tolerancyjni ale z drugiej to rozumiem że np jeśli ktoś wygląda na araba to nie podwozimy - tak? Aryjczyk - bierzemy i jesteśmy dobrze wychowani i uczynni a jak ktoś ma wschodnie rysy to wtedy warczymy i szczekamy?
Nie popieprzyło Ci się coś?.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 12 ~Dżordż

Tu akurat masz rację. Fundamentalny problem polega na tym, że poza Węgrami, żadne ze zobowiązanych do tego państw nie stosuje się do przepisów, nakazujących zabezpieczenie i kontrolę zewnętrznych granic Strefy Schengen i uniemożliwienie ich przekraczania przez nieuprawnione osoby.
Cała reszta problemów z "uchodźcami" jest już tylko pokłosiem tego zaniedbania.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~john

Aresztowali Kopacz?!

! Odpowiedz
2 8 ~Dżordż

Jeśli zrobił to świadomie i/lub dla zarobku, to mam nadzieję, że karę, którą mu tam wlepią, będą spłacały jeszcze jego wnuki.

! Odpowiedz
0 8 ~Dżejms

A co z wnukami tych co zrównali Warszawę z ziemią. Kradli, mordowali i gwałcili?
Masz jakieś adekwatne propozycje?

! Odpowiedz
0 6 ~Dżordż odpowiada ~Dżejms

To była metafora, chodzi o to, żeby koleś poniósł bardzo dotkliwe konsekwencje, jeśli świadomie uczestniczy w tym procederze. Już można powiedzieć, że jedynym wygranym tej całej zadymy w Europie będą przemytnicze gangi.

! Odpowiedz
1 6 ~Dżejms odpowiada ~Dżordż

No to teraz strach jeździć tirem. Albo sprawdzać po każdym postoju czy się szczury nie zalęgły.
Skąd to przekonanie że on ich tam zaprosił?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil