REKLAMA

Wiceminister Ciecióra: Będą wypłacane rekompensaty dla rybaków

2022-08-19 18:11
publikacja
2022-08-19 18:11
Wiceminister Ciecióra: Będą wypłacane rekompensaty dla rybaków
Wiceminister Ciecióra: Będą wypłacane rekompensaty dla rybaków
fot. Michal Adamski / / FORUM

Rybakom, którzy nie mogą prowadzić działalności w związku z wprowadzonym zakazem korzystania z wód Odry, będą wypłacane rekompensaty – poinformował w piątek na konferencji prasowej wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Ciecióra. Podobnie ma być też w przypadku innych gałęzi gospodarki związanych z Odrą.

"Za ten okres, w którym będzie obowiązywał zakaz połowów, będziemy wypłacać rekompensaty, które będą pokrywać te straty. Będą wygodnym zabezpieczeniem finansowym w okresie, w którym obecnie się znajdujemy, a to jest przecież jeden z ważniejszych w roku dla rybaków" – powiedział w piątek podczas konferencji prasowej wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Ciecióra.

Rybacy będą uwzględnieni w przygotowywanej specustawie, która jest przygotowana dla branż gospodarki funkcjonujących w oparciu o Odrę. Jak poinformował Ciecióra, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi posiada dane z wartości połowów, jakie były prowadzone w ubiegłych latach. Na ich podstawie będą wypłacane rekompensaty.

"Będziemy to porównywać, zestawiać i będziemy wypłacać rybakom na bazie tych danych, które mamy w systemie, porównywalne kwoty, które mogliby zarobić w tym okresie" – poinformował Ciecióra.

Brak możliwości prowadzenia działalności związany jest z wprowadzonym 12 sierpnia zakazem korzystania z wód Odry. Zakaz został w czwartek przedłużony do 25 sierpnia.

Finansowy poradnik pracujących mam. 20 przepisów i zasad, które opłaca się znać

E-book

Finansowy poradnik pracujących mam. 20 przepisów i zasad, które opłaca się znać


Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

"Może się wydarzyć tak, że będziemy go skracać. To będzie związane z aktualną sytuacją, którą naukowcy, eksperci będą nam proponować i objaśniać w ramach prowadzonych przez odpowiednie służby i instytuty badań w laboratoriach" – dodał Ciecióra.

Wojewoda zachodniopomorski zapewnił, że jeszcze dzisiaj postulaty ze strony przedsiębiorców mają zostać złożone do minister Semeniuk (Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw – PAP).

"To znaczy, jakie kody PKD miałyby być ujęte w ramach tej pomocy, jakie branże, które z działalności były i są najbardziej narażone na straty na skutek zakazu korzystania z Odry" – poinformował wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Jak zapewnił "jeżeli ta odpowiedź wpłynie dzisiaj ze strony przedsiębiorców, to przez weekend ona będzie procedowana, a następnie na początku przyszłego tygodnia kolejne spotkanie po to, żeby już próbować ubrać to w konkretne formy pomocy".

Autorka: Małgorzata Miszczuk

Źródło:PAP
Tematy
Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
ministerprawdy
Co jak co ale pod względem wzrostu ilości wice ministrów to odsadziliśmy cały świat o kilka długości.
dr__house
Ej no, ze swoich pieniędzy wypłacą, więc co się czepiecie? ;)

A tak serio: nie upilnować, zwolnić kogoś dla wyciszenia sprawy, a za swój bałagan zapłacić z kasy narodu - tak jest teraz, tak było za Turów i tak pewnie będzie jeszcze nie raz :(
itso_czowiek_zlasu
krew człowieka zalewa
ministerprawdy
Rząd nie przepuści żadnej okazji do generowania mega inflacji. A może by tak rekompensaty dla tych co stracili oszczędności na inflacji?
pikawka
tarcza na skutki wprowadzenia tarczy antyinflacyjnej dopiero po wyborach bedzie, a teraz beda pracowali nad odpowiednim zestawem obietnic przedwyborczych. w demokracji wszsytko ma swoj czas i swoje miejsce przeznaczone.

Powiązane: Katastrofa ekologiczna na Odrze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki