Wartość Tesco spadła jednego dnia o 2 miliardy funtów

"Tesco w tarapatach" - donosi londyński "Financial Times". "Czterech dyrektorów zawieszonych" - pisze "Independent", "Wartość Tesco spadła jednego dnia o 2 miliardy funtów" - dodaje "Guardian".

Źródło: Bankier.pl

Cała brytyjska prasa pisze o kryzysie zaufania do Tesco i o szukaniu winnych manipulowania rachunkowością firmy. Największy prywatny pracodawca w Wielkiej Brytanii, druga co do wielkości dochodów i zysków sieć handlowa świata, ulubiony cel ataków alterglobalistów i ekologów - Tesco - popadło w wielkie tarapaty.

Firma ogłosiła korektę planowanych zysków po pierwszym półroczu aż o jedną czwartą w dół - o ćwierć miliarda funtów. Według doniesień, w księgi rachunkowe Tesco dla lepszego efektu wpisywano z góry dopiero oczekiwane przychody, a koszty z opóźnieniem. Zarząd zawiesił natychmiast czterech dyrektorów.

Nowy dyrektor naczelny TESCO Dave Lewis mówił BBC: "Powiedzieć, że jestem rozczarowany to niedomówienie. Oczywiście nie czegoś takiego się spodziewałem, nikt by się tego nie spodziewał." Dave Lewis, który zaczął pracę w TESCO od 1 września, został zatrudniony, aby dostosować sieć do zmian na rynku i stawić czoło ofensywie tanich supermarketów Lidl i Aldi. Miał też poprawić wyniki finansowe i notowania giełdowe firmy, bo akcje TESCO spadły z 4 funtów w styczniu 2012 roku do 2 funtów obecnie.


Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Grzegorz Drymer/Londyn/Siekaj

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~gril

wyzysk i wyzysk ludzi to jak ma być dobrze w tesco

! Odpowiedz
0 0 ~balajanek

zarząd Tesco lata służbowymi odrzutowcami a pracownikom płacą śmieci na to wszystko trzeba wykreować kasę. Mam nadzieję,że pazerność ich zgubi, tak dla przykładu innym.

! Odpowiedz
1 5 ~qq

Tesco i ofensywa przeciw Lidlowi? Bezsens. Jakość warzyw i owoców w Aldi, Lidlu i Morrissonie jest tak niska, ze Tesco przy nich jest niczym Mark and Spencer.

! Odpowiedz
0 2 ~postman

Przypuszczm ze ten komentarz dotyczy UK. W Irlandii wyglada to na odwrot. Warzywa I owoce kupuje tylko w lidlu, teco nie moze tu konkurowac jakoscia jak i cena. Przypuszczam ze te roznice moga miec zwiazek z siecia dostawcow.

! Odpowiedz
1 1 ~maniak

A,Tobie się wydaje że Marks&Spencer to jest jakość...?smutne.

! Odpowiedz
0 2 ~audytor

Ciekawe czy lewiznę wykrył "renomowany audytor" czy tylko się pod tym podpisał.

! Odpowiedz
0 1 ~Patolog

Ciekaw jestem jak dlugo trwa ta kreatywna ksiegowosc i ile jeszcze firm ma identyczna "strategie" raportowania zyskow. Nic dziwnego ze 4 najwieksze firmy audit ksiegowe w UK (KPMG, Ernest & Young, PwC i Deloiite) maja ogromne budynki na CanaryWharf i City

! Odpowiedz
0 4 ~szefuf

Nic tylko kupować teraz ;)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne